STRANCI REŠETAJU MREŽE U SUPERLIGI: Partizan 17, ostali ukupno 18
STRANCI 71, svi ostali domaći fudbaleri samo 25 odsto, uz jedan autogol.

FOTO: N. Paraušić
Tako posle devet kola u Superligi izgleda učinak Partizanovih strelaca, pa nije teško zaključiti da su fudbaleri "iz uvoza" najbolji deo tima, koji je u prvenstvo poveo Savo Milošević, a posle poraza od Vojvodine u preuzeo Aleksandar Stanojević.
Crno-beli su od početka šampionata na devet utakmica postigli 24 gola, od čega je čak 17 delo stranaca. "Valjak" je bio manje ili više efikasan, ali je konstantna činjenica da se mreža protivnika tresla u svakoj od odigranih utakmica.
SUPERLIGA
17 - Partizan
(Asano 6, Sadik 6, Natho 3, Suma 2)
8 - C. zvezda
(Falčineli 3, Ben 3, Tomane 1, Kanga 1)
5 - Čukarički
(Eze 3, N`dijaje 2)
2 - Radnik
(Danoski 1, Pavlov 1)
1 - Spartak
(Šimura 1)
1 - Voždovac
(Lasickas 1)
1 - Mladost
(Odita 1)
Golovi stranaca u 2020/2021.
Koliki je značaj stranaca za igru crno-belih, dovoljno govori podatak da je na tih devet mečeva bar jedan "uvozni" igrač stavio pečat na golgeterski učinak ekipe.
Do ponedeljka i utakmice sa Bačkom u Humskoj najefikasniji stranac u crno-belom timu je bio Japanac Asano sa šest pogodaka, a sve precizniji Umar Sadik je golom u 50. minutu izjednačio njegov učinak. Preostalih pet pogodaka delo su Natha i Sume. Izraelac ima tri od tri sa bele tačke, uz dva od dva na evropskoj sceni, dok je Suma bio strelac u šokantnom porazu od Novog Pazara i preksinoć protiv Bačke.
U EVROPI TRI OD TRI
PARTIZAN je ove jeseni odigrao tri evropske utakmice (RFS, Sfintul i Šarlroa) i postigao isto toliko golova, uz jedan manje primljen. I sve golove u kvalifikacijama za Ligu Evrope postigli su fudbaleri sa stranim pasošem. Dva su delo Natha sa bele tačke, dok je Suma pogodio u Belgiji.
Kada su ostali timovi našeg elitnog ranga u pitanju, učinak svih njihovih stranaca (u statistiku nisu uračunati fudbaleri iz BiH i Crne Gore) zajedno je samo gol iznad Partizanovog "pokera" ofanzivaca (18).
PO ZEMLjAMA
10 - Nigerija (Sadik 6, Eze 3, Odita 1)
7 - Japan (Asano 6, Šimura 1)
3 - Izrael (Natho 3),
Italija (Falčineli 3),
Komori (Ben 3)
2 - Gvineja (Suma 2),
Senegal (Ndiaje 2)
1 - Portugalija (Tomane), Gabon (Kanga),
Litvanija (Lasickas),
S. Makedonija (Danoski), Ukrajina (Pavlov)
Od 11 različitih stranaca iz preostalih šest srpskih superligaških klubova najefikasniji su Zvezdin Italijan Dijego Falčineli, internacionalac sa Komora El Fardu Ben i Vinsent Eze (Nigerija) iz Čukaričkog sa po tri postignuta gola.
Zapratite Novosti sport na Fejsbuku
Preporučujemo

PARTIZAN SE KOCKAO I SLAVIO: Loše poluvreme crno-belih, pa buđenje, a onda drama
28. 09. 2020. u 17:30 >> 19:51

ZVEZDA NA KORAK OD PLEJ-OFA: Lehu potrebno više od čuda u Beogradu
NAKON dominantnog izdanja u Poznanju gde je slavio 3:1, srpski šampion će večeras pred punim tribinama "Stadiona Rajko Mitić" braniti dva gola prednosti protiv poljskog Leha u revanš meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona (21.00).
12. 08. 2025. u 07:20

HAOS! Sin legende prešao iz Zvezde u Partizan i poručio: "Oprostite mi moju ružnu prošlost!"
Talentovani krilni napadač, Dušan Jovanović, stigao je u redove omladinskog pogona Partizana. To ne bi bilo ništa nesvakidašnje u vreme prelaznog roka, da se ne radi o momku koji u Partizan stiže iz Zvezde, koji je pritom sin čuvenog reprezentativca Milana Laneta Jovanovića - i koji je sve "začinio" porukom koja je razbuktala strasti, i kada su "delije" u pitanju, i kada su u pitanju "grobari".
12. 08. 2025. u 12:20

Ovako izgleda kuća Milana Borjana koja je demolirana: Lopov odneo i snimač video nadzora (FOTO)
"HVALA policiji grada Beograda na brzoj reakciji i sjajnom odnosu prema poslu."
11. 08. 2025. u 09:52
Komentari (1)