IZABRAN KLUB DECENIJE U ENGLESKOJ: Nije ni Liverpul ni Mančester siti, nego... (FOTO)
MEĐUNARODNI institut za fudbalsku istoriju i statistiku (IFFHS) objavio je rezultate izbora za najbolji tim decenije u Engleskoj, a izbor će iznenaditi mnoge, jer nije reč ni o Mančester sitiju ni o Liverpulu.

Foto: EPA-EFE/Phil Noble / POOL
Priznanje je osovojio Čelsi, uprkos činjenici da je Mančester siti u prethodnoj deceniji (2911-2020) osvojio najviše trofeja - 14, naspram Čelsijevih osam.
Na Čelsijevu vodenicu ide to što među osam osvojenih trofeja spadaju Svetsko klupsko prvenstvo, Liga šampiona i Liga Evrope, dok je Siti osvojio sam četiri Premijer lige, dva FA kupa i pet Liga kupova.
Plavci su po dva puta osvajali Premijer ligu i FA kup, te jednom Liga kup, a Siti pored navedenih trofeja ima i dva malo cenjena Komjuniti šilda.
Zanimljivo je da je aktuelni šampion Liverpul tek šesti, ispred redsa su i Mančester junajted i Arsenal, ali i Totenhem koji u protekloj deceniji nije osvojio nijedan trofej?
Preporučujemo

BARSELONA NAJBOLjI TIM DECENIJE: Katalonci ispred najvećeg rivala, Zvezda na 81. mestu
25. 03. 2021. u 15:59

KREĆE SUPERLIGA SRBIJE! Prvi meč se igra na Banovom brdu gde uloga favorita pripada Lešnjakovoj četi
OD 20 časova na Banovom brdu u prestonici ćemo gledati duel Čukaričkog i Napretka.
19. 07. 2025. u 09:20

NIJE MOGAO DA DOĐE SEBI: Evo šta je Nikola Jokić upravo doživeo u Kini (VIDEO)
Nikola Jokić, najbolji košarkaš današnjice ma šta MVP glasanja "stručnjaka" u NBA ligi govorila, još uvek nije zvanično potvrdio da li će igrati za reprezentaciju Srbije na ovogodišnjem Evropskom prvenstvu, ali to možda i ne čudi jer iz sponzorskih razloga mora da ide sa kontinenta na kontinent.
17. 07. 2025. u 19:39

Naučnici ajkulama spustili mrtvu kravu na 1.629 metara dubine - nisu mogli da veruju šta su ribe uradile (VIDEO)
"TO POKAZUJE strategiju preživljavanja kod vrsta koje se ne hrane usamljeno."
14. 07. 2025. u 13:06
Komentari (0)