TADIĆ VODI KA TROFEJU LIGE EVROPE: "Mnogo toga moglo bi da bude odlučeno na ovom susretu"
LIGA Evrope ulazi u finiš i fazu usijanja, a osam preostalih timova će večeras da odigraju prve mečeve četvrtfinala.

EPA
Srbija je ostala sa samo dvojicom svojih fudbalera u završnici ovog takmičenja, Dušanom Tadićem i Nemanjom Matićem.
Aktuelni kapiten "orlova" Tadić će sa Ajaksom u prvom duelu protiv Rome u Amsterdamu pokušati da dođe do kapitala koji će biti dovoljan za revanš. A nekadašnji zamenik kapitena naše reprezentacije, nažalost i bivši reprezentativac Srbije, Nemanja Matić će sa svojim Mančester junajtedom da bude gost Granade, koja je jedno od tri velika iznenađenja u završnoj fazi Lige Evrope.
Fudbalska Srbija drži palčeve dvojici naših predstavnika u četvrtfinalu ovog takmičenja. Preostala dva takmičarska para čine Arsenal - Slavija Prag i Dinamo Zagreb - Viljareal. Zagrepčani su već postali "kost u grlu" mnogim timovima, a ceh je poslednji platio skupoceni Totenhem sa Žozeom Murinjom, koji je posle londonskih 2:0 pomislio da je došao na izlet u Zagreb, a posle produžetaka je senzacionalno izbačen trijumfom domaćina 3:0, posle het-trika Mislava Oršića.
Dušan Tadić je po ocenama mnogih stručnjaka najveća zvezda završnice Lige Evrope. "Kopljanici" su na korak od nove titule prvaka Holandije i uskoro će da im predstoje kvalifikacije za Ligu šampiona, pa je klubu iz Amsterdama možda najbolja prečica do ulaska u evropsku elitu osvajanje upravo pehara Lige Evrope. Inače, Ajaks se nada i nastavku impresivne serije od ukupno 11 uzastopnih pobeda na svom stadionu u Ligi Evrope.
- Nalazimo se u dobroj formi i verujem da možemo do same završnice. U četvrtfinalu smo dobili jednog od najkvalitetnijih preostalih rivala i rezultat u prvom meču u Amsterdamu može mnogo toga da odluči i pre revanša. Spremni smo za Romu i nadam se prolazu u polufinale - optimista je Tadić, koji će večeras u 21 sat da izvede svoj tim na teren "Johan Krojf arene".
1/4 finala
ČETVRTAK 21.00
Ajaks - Roma
Arsenal - Slavija P.
Dinamo Z. - Viljareal
Granada - Mančester j.
l revanši 15. aprila
Preporučujemo

OGLASIO SE NA ENGLESKOM: Matić iz Mančestera poslao poruku NATO agresorima (FOTO)
24. 03. 2021. u 16:16

OBOJE ŽELE U LIGU ŠAMPIONA: Aston vila je juri preko Premijer lige, dok "pevci" odmaraju ekipu za finale Lige Evrope
ZNA se kome je šta potrebno u obračunu Aston vile i Totenhema koji ukrštaju koplja na "Vila parku" od 20.30.
16. 05. 2025. u 07:35

"TAJ ČOVEK MI JE UNIŠTIO DEO ŽIVOTA!" Goran Ivanišević se pojavio u Beogradu
Nekada vrhunski teniser a sada trener, Goran Ivanišević, došao je u Beograd.
15. 05. 2025. u 19:00

"UBIĆU SE, HOROR!" Marija otkrila dugo čuvanu tajnu: "Rođena sam bez..."
"JA ću da se ubijem, znači horor!"
16. 05. 2025. u 13:39
Komentari (0)