NOVI SKANDAL U SRPSKOM FUDBALU: Borac zbog kazne FSS istupa iz takmičenja
UEFA je dojavila FSS da da je utakmica Borca 1926 iz Čačka i Železničara sumnjiva, hitno je sproveden disciplinski postupak i određena kazna.
FOTO: Boracfk.com
Tako su Borac, kao i Jagodina, kažnjeni oduzimanjem bodova. Ostali su bez šest bodova, a uz to su "udareni" i po džepu (ukupno 10 miliona dinara) što će ih naučiti da u budućnosti ne pomišljaju na mutne radnje.
Dok se Jagodinci ne oglašavaju, Čačani su rezignirani ovom odlukom FSS, pa sportski direktor i šef stručnog štaba Vladimir Stanisavljević najavljuje bojkot u razgovoru za "Žurnal".
"Ko može da ostane pametan i normalan posle bruke, skandala, zaista ne znam koju bih reč upotrebio za lažno stavljanje Borca na stub srama. Konačnu odluku o svemu donećemo sutra, zakazaćemo konferenciju za medije. Imaće šta da čuju i javnost upoznaju sa istinom i činjenicama. Utakmica sa Kabelom u proteklom kolu bila je, gotovo izvesno, naša poslednja u prvoligaškom rangu, u Kragujevac nećemo putovati", najavio je kraj takmičenja za Čačane.
"Za nas je ovo kraj jedne velike igre u kojoj smo sramnim odlukama proglašeni mešetarima, optuženi za nameštanje. Stručni štab i kompletan igrački kadar spreman je da stane ispred svih relevantnih ljudi i institucija ove države".
Još jednom je ponovio da bi želeli poligrafsko ispitivanje.
"Niko ne beži od poligrafa, čak uporno insistiramo na tome, ali neko se, izgleda, mnogo više plaši od nas. Samouvereno tvrdim da smo čisti kao suza, da se u konkretnom slučaju, ništa nesportski nije događalo u utakmici sa direktnim konkurentom u borbi za opstanak", zaključio je Stanisavljević koji veruje da je meč sa Pančevcima bio potpuno čist.
(Mondo/Sportski žurnal)
VLAHOVIĆ I KOSTIĆ SPAŠAVAJU JUVENTUS: Spaleti veruje Srbima - naš dvojac startuje u derbiju de la Mole
JUVENTUS dočekuje gradskog rivala Torino u prvom Derbiju dela Mole ove sezone, dok gosti žele da okončaju dugogodišnje "iživljavanje" bjankonera nad njima.
08. 11. 2025. u 10:13
RUSIJA U ŠOKU! Nije ni sanjala da će ovo da doživi, a taman je sve krenulo po njenom! Kremlj odmah reagovao
Otkako je počeo rat u Ukrajini, ili kako to Ruska Federacija zove "specijalna vojna operacija", Rusija je bila na meti mnogobrojnih sankcija. Dobar deo njih se odnosio i, još uvek, odnosi se na sport, a iako su stvari počele da se menjaju na bolje po Ruse - jedna vest o sankcijama sada ih je šokirala.
06. 11. 2025. u 17:16
"LEČIĆ I JA SMO SE PIPALI I LjUPKALI!" Pevačica o glumcu: "Predivno stvorenje, savršen ljubavnik, ježim se dok pričam o njemu"
Atina Ferari otkrila je detalje odnosa sa glumcem Branislavom Lečićem.
08. 11. 2025. u 11:06
Komentari (0)