EFES PONIZIO FENER: Šampion Evrope pregazio velikog rivala sa 40 razlike
EFES je zgromio Fenerbahče! U prvoj utakmici finala turske košarkaške lige izabranici Ergina Ataman su pregazili rivala sa 40 razlike - 111:71.
Foto: Printskrin Twitter/@AnadoluEfesSK
Igor Kokoškov i njegovi igrači osetili su moć šampiona Evrope koji im je jasno stavio do znanja da će morati da igraju fantastično ukoliko žele da osvoje prvenstvo.
Koliko je Efes bio dominantan pokazuje podatak da je u drugom poluvremenu postigao čak 68 poena - 37 u trećoj i 31 u četvrtoj četvrtini.
Neverovatno zvuči činjenica kada se pogleda krajnji rezultat da je Fener na poluvremenu zaostajao samo tri poena - 43:40.
Ipak, očajno su gosti odigrali treći period, izgubili ga sa 37:11 i tada je postalo jasno da im preti katastrofa, što se na kraju i desilo.
Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Šejn Larkin sa 23 poena, Vasilije Micić je dodao 19. Na drugoj strani najbolji je bio Melih Mahmutoglu koji je meč okončao sa 19 poena, dok je Nando de Kolo dodao 14, Marko Gudurić je postigao devet.
Druga utakmica na programu je u subotu od 18.30, domaćin i tog meča je Efes.
Zapratite Novosti sport na Fejsbuku
Preporučujemo
MLADI KOŠARKAŠ BORCA PRED ZVEZDU: Uz malo sreće možda možemo do iznenađenja
03. 06. 2021. u 15:16
NBA: Bogdanovićeva Atlanta u drugoj rundi plej-ofa, nestvarni Dončić brejknuo Kliperse
03. 06. 2021. u 08:33
FANTASTIČNA PARTIJA TEODOSIĆA: Virtus rutinski na krilima genijalnog Srbina!
02. 06. 2021. u 21:51
SIN MU DAO TROJKU ZA POBEDU, a on oduševljeno pita "Jeste li videli Jokića?!" (VIDEO)
02. 06. 2021. u 20:13
NESTVARNI NIKOLA JOKIĆ: Ono što Srbin radi ne može niko drugi na planeti!
NEVEROVATNU sezonu igra najbolji košarkaš današnjice, a novo sjajno izdanje očekujemo na večerašnjem meču Nagetsa i Maveriksa koji se sastaju u "Amerikan erlajns centru" dva sata posle ponoći.
23. 12. 2025. u 14:30
"RUSKA ZASTAVA TAMO MORA DA BUDE!" Vladimir Putin izdao naređenje
Otkako je počeo rat u Ukrajini, ili kako to Ruska Federacija zove "specijalna vojna operacija", Rusija je prošla kroz mnoge međunarodne sankcije, od kojih je veći deo njih i dalje na snazi. Jedna zajednička stvar za one koje se tiču sporta je - zabrana isticanja ruske zastave. A to ruski predsednik Vladimir Putin ne gleda blagonaklono.
24. 12. 2025. u 19:50
"SAD JE TITO ODJEDNOM POBIO JADNE HRVATE..." Vedrana o bivšoj državi: "Sve sam više Jugoslovenka kako vreme odmiče!"
VEDRANA ne bira reči kada govori o vremenu Jugoslavije...
24. 12. 2025. u 09:52
Komentari (0)