JANIS ADETOKUMBO: Nikad neću preklinjati za MVP nagradu ali je zaslužujem!
Grčki reprezentativac i lider Milvoki baksa Janis Adetokumbo smatra da je u poslednjih pet godina on igrač koji je MVP lige.

Tanjug/AP
- Vidite, nikada ne pokušavam da stvorim narativ o radu koji ulažem i možda će mi to naškoditi, pošto verujem da sam bio MVP u poslednjih pet godina - rekao je 28-godišnji Adetokumbo.
- Da li želim da budem MVP treći put? Je..no naravno da želim. Ekstremno sam takmičarski nastrojen, pokušavam da svoj tim učinim plaćenim – za to sam ovde, za to sam plaćen. Te dve sezone kada sam osvojio nagradu, to su bile moje najgore sezone u poslednjih pet godina, pogledajte statistiku. Ali nema veze, probao sam da izbegnem taj razgovor po svaku cenu. Neću da mi deca vide oca kako kuka zbog nagrade, neću da je osvojim na taj način.
Grk je dodao da nikad neće moliti za MVP nagradu jer nije takav čovek.
- Nikada neću da diskreditujem rad bilo koga drugog. Nisam takva osoba. I nikada neću preklinjati za MVP nagradu koju verujem da zaslužujem. Veoma sam ponosan što sam u stanju da igram na MVP nivou jer to znači da činim tim uspešnim, a to je cilj.
Milvoki baksi su prvi završili prvi deo sezone i jedni su od glavnih kandidata za osvajanje titule. Adetokumbo kroz sezonu beleži izvrsne brojke, 31 poen po meču, 11,8 skokova i 5,7 asistencija.
BONUS VIDEO: "TO JE MOGLO DA NAS SKRENE U NEGATIVU!" Trener Zvezde o meču za pamćenje u Subotici

OSOKOLjENI PARTIZANOVI KLINCI IDU U POLjSKU PO POBEDU: Oleksandrija je očajno odradila pripreme za novu sezonu
PARTIZAN gostuje ukrajinskoj Oleksandriji u okviru drugog pretkola Lige konferencije.
24. 07. 2025. u 10:21

"DELIJE" NE MOGU DA DOĐU SEBI! Vanredno saopštenje navijača Crvene zvezde posle onog što se desilo na Marakani (VIDEO)
Fudbalski klub Crvena zvezda predstavio je novo pojačanje - Marko Arnautović izašao je pred novinare, a jedno pitanje emotivno je pogodilo novog fudbalera crveno-belih. Ticalo se Siniše Mihajlovića, a reakcija je bila takva - da su zbog toga morale da se oglase i "delije", najvatreniji navijači kluba s Marakane.
24. 07. 2025. u 17:15

NAUČNICI U STRAHU - RIZIK OD NESTANKA: Ada Bojana i Bokokotorski zaliv u opasnosti - more nikada nije bilo takvo
NIVO Jadranskog mora će, prema projekcijama, do kraja veka porasti 35 centimetara (cm), što će ugroziti obalska područja, posebno područje Ade Bojane i delove Bokokotorskog zaliva, navodi se u prošlogodišnjem Nacrtu Nacionalnog plana Crne Gore za prilagođavanje na klimatske promene.
25. 07. 2025. u 08:55
Komentari (0)