ŠPANCI SE CRVENE OD STIDA! Kakav tekst čuvene "Marke", ponizili Real Madrid do bola
Španski list Marka je izveštaj sa utakmice između košarkaša Partizana i Reala, koja je zbog opšte tuče na terenu prekinuta minut i 40 sekundi pre kraja, objavio je pod naslovom "Najcrnji poraz u istoriji Real Madrida".

Foto: EPA
"Postoji mnogo načina da se izgubi. Real Madrid je izabrao najružniji. U velikoj meri deklasirani od Partizana u meču koji ih je doveo do 0:2 i fajnal-for pretvorio u utopiju, svu svoju frustraciju završili su tučom i žalosnim ishodom", navela je Marka u uvodu teksta.
"Poraz je bio manje bolan od slike ove grupe nemoćnih igrača koji su nasrnuli na štit, pa čak i na himnu kluba: 'Kad izgubiš, rukuj se...", navodi se u tekstu tog španskog lista.
Košarkaši Partizana poveli su 2:0 protiv Real Madrida u četvrtfinalu Evrolige, pošto su sinoć u Španiji pobedili sa 95:80, u utakmici koja nije odigrana do kraja.
Minut i 40 sekundi pre kraja utakmice došlo je do velike tuče na terenu, nakon što je Serhio Ljulj napravio grublji prekršaj na Kevinu Panteru, koji je odgovorio. Igrač Reala Geršon Jabusele je posle toga naleteo na Pantera, a zatim je rvačkim zahvatom oborio Dantea Egzuma, koji je povredio skočni zglob leve noge, a zaradio je i veliku posekotinu na ramenu.
"Ljulj je zapalio vatru oštrim faulom nad Panterom, nebitnim, na sredini terena, na minut i 40 sekundi do kraja, kada je njegov tim zaostajao 95:80. Amerikanac se okrenuo, pokazao pesnicu i eto ih svi: Dek, Musa, koga su napali Lesor i Panter, Jabusele, koji se bacio i čak povredio Egzuma... Jeziv spektakl koji bi mogao da ima posledice u vidu sankcija za naredne utakmice", navela je Marka.
"Bio je to nesrećni kraj najcrnjeg poraza u istoriji Real Madrida, koji je gubio mnogo važnije duele, ali to nikada nije uradio na ovaj način", naveo je ovaj španski list.
Evroliga je kasno noćas potvrdila pobedu Partizana i vođstvo u seriji od 2:0, ali i navela da će u roku od 24 sata biti donete odluke o kaznama.
Marka je u izveštaju navela i da niko do sada u istoriji Evrolige nije uspeo da se vrati posle 0:2 i da Real mora mnogo toga da promeni da bi u tome uspeo.
Treća utakmica ove serije na programu je u utorak u Beogradskoj areni.
Preporučujemo

PAKLENI IZAZOV ZA ZVEZDU: Savršeni dvostruki prvak Evrope juri devetu pobedu u nizu!
PORTO nastavlja svoju perfektnu sezonu večeras na Dragau“ gde će od 21.00 ugostiti Crvenu zvezdu u drugom kolu grupne faze Lige Evrope. „Zmajevi“ pod vođstvom novog trenera Frančeska Fariolija izgledaju nezaustavljivo – osam utakmica, osam pobeda, uz samo jedan primljen gol. Sa druge strane, šampion Srbije dolazi u Portugaliju posle remija sa Seltikom (1:1 )u prvom kolu, svestan da svaki naredni meč može biti ključan u borbi za prolaz dalje.
02. 10. 2025. u 07:30

ISTORIJSKI TRENUTAK! FK Dinamo Zagreb stiže u Beograd!
FUDBALERI Dinama iz Zagreba igraće u Srbiji sa Makabijem iz Tel Aviva, odluka je doneta iz siguronosnih razloga, a pored činjenice da publike neće biti oba tima suočena su sa brojnim logističkim izazovima.
01. 10. 2025. u 16:02

OGLASILA SE BILjA NAKON RASTANKA OD ACE ILIĆA: "Videću kako vreme prolazi..."
IAKO rastavljeni, Bilja i Aca imaju veliki razlog za slavlje.
01. 10. 2025. u 12:20
Komentari (0)