SKANDAL U CRNOJ GORI: Grobarima iz Nikšića zabranjeno da gledaju Partizan u Podgorici
Četvrtfinalnu utakmicu ABA Superkupa između Partizana i Mege nisu mogli da prate navijači crno-belih iz Nikšića, prenose crnogorski mediji.

Photo: ABA League j.t.d./Dragana Stjepanović
Naime, grupi „grobara“ nije bilo dozvoljeno da uđu u Moraču gde se održavala utakmica, pa su se zbog toga oglasili saopštenjem.
Oko 70 navijača iz Nikšića krenulo je da prati utakmicu u Podgorici između Partizana i Mege, a policija ih je zaustavila u naselju Mareza blizu Podgorice.
Posle ubeđivanja policija je „grobare“ uputila da se vrate i nije dozvolila da nastave ka prestonici Crne Gore. Ogorčeni navijači objavili su saopštenje, a najveći problem koji ističu jeste to da je drugim navijačkim grupama dozvoljeno ono što prema njihovim rečima njima nije.
- Nastavlja se represija i diskriminacija „Grobara“ u Crnoj Gori. Iako ničim nismo izazvali ovakvu reakciju policije jer smo se korektno ponašali. Međutim, odluka jednog od pretpostavljenih policajaca bila je da ne možemo dalje iz navodno bezbednosnih razloga. Nažalost, ovo nije prvi put da se „Grobarima“ u Crnoj Gori ne dozvoljava da prate utakmice na kojima igra Partizan. To, međutim, nije slučaj sa drugim navijačkim grupama koje nesmetano prate sve sportske događaje u Crnoj Gori.”, piše u saopštenju.
Podsećanja radi, Partizan se plasirao u polufinale Superkupa pobedom nad Megom rezultatom 89:78. U borbi za finale crno-beli se sastaju sa Igokeom koja je savladala Cedevitu.
Preporučujemo

DOSAD NEZABELEŽENO: Da li je moguće da je Alen Smailagić ovo uradio ABA sudijama? (FOTO)
18. 09. 2023. u 21:52

PARTIZAN STRPEO OD SENZACIJE: "Klinci" baš namučili crno-bele u ABA Superkupu
18. 09. 2023. u 16:55

OD ČEGA JE OVAJ ČOVEK: Aleksa Avramović povukao novi iznenađujući potez
18. 09. 2023. u 10:46

OBOJE ŽELE U LIGU ŠAMPIONA: Aston vila je juri preko Premijer lige, dok "pevci" odmaraju ekipu za finale Lige Evrope
ZNA se kome je šta potrebno u obračunu Aston vile i Totenhema koji ukrštaju koplja na "Vila parku" od 20.30.
16. 05. 2025. u 07:35

"TAJ ČOVEK MI JE UNIŠTIO DEO ŽIVOTA!" Goran Ivanišević se pojavio u Beogradu
Nekada vrhunski teniser a sada trener, Goran Ivanišević, došao je u Beograd.
15. 05. 2025. u 19:00

PREMEŠTENI BATINI POSMRTNI OSTACI: Nije više u Aleji - ostvarila mu se velika želja, evo GDE sada počiva
VELIMIR Bata Živojinović bio je jedan od najvećih glumaca na prostorima nekadašnje Jugoslavije. Mnogi su ga poštovali i van Srbije. Dobitnik je brojnih priznanja, mnogim mladim glumcima je bio uzor.
15. 05. 2025. u 12:10
Komentari (0)