KOŠARKAŠ MILANA ISPISUJE ISTORIJU: Kajl Hajns ulazi u knjige rekorda Evrolige
Američki košarkaš Kajl Hajns, član Olimpije iz Milana, izjednačiće u petak rekord po broju utakmica u Evroligi, pošto će na večnoj listi stići Pauliusa Jankunasa koji ima 392 meča u elitnom takmičenju.
FOTO: EPA
Kako je saopšteni na sajtu Olimpije, Hajns (37) je do sad odigrao 391 utakmicu u Evroligi, kao član Olimpijakosa, moskovskog CSKA i Olimpije. Čak četiri puta je osvajao trofej u Evoligi, po dva puta sa Olimpijakosom i CSKA.
Amerikanac će usamljeni rekorder po broju utakmica u Evroligi postati 12. oktobra, kad će u Milanu Olimpija ugostiti Makabi.
Jankunas, koji će do petka biti rekorder Evrolige po broju odigranih mečeva, odigrao je 392 utakmice kao član Žalgirisa 18 sezona, dok je jednu sezonu u eliti igrao za moskovski Himki.
Karijeru je okončao 2022. godine, a poslednji meč u Evroligi mu je bio 3. aprila 2022. kad je u pobedi u Kaunasu nad Crvenom zvezdom postigao 13 poena.
BONUS VIDEO: Nesvakidašnja izjava Duljaja nakon pobede nad Napretkom: "Čestitam mladencima, želim im puno sreće"
Preporučujemo
TEŽAK ZADATAK PRED BARSELONOM: "Žuta podmornica" zna kako se pobeđuje lider prvenstva - nečijoj seriji pobeda dolazi kraj
NA stadionu „Seramika“, popularnom Madrigalu, u nedelju popodne biće odigran jedan od najzanimljivijih mečeva kola u La ligi, gde će vodeća Barselona gostovati trećeplasiranom Viljarealu.
21. 12. 2025. u 09:04
CEO SVET SE SMEJE HRVATIMA: Evo šta su danas uradili navijači u Hrvatskoj - i time se hvale (FOTO)
Najnovije vesti iz Hrvatske tiču se - prošlosti. Neko će reći izmišljene, neko "pa i ne baš", ali svakako, privukle su veliku pažnju.
21. 12. 2025. u 18:19
Objavljeni INTIMNI kadrovi Melanije Tramp iz KUPATILA - i to ZLATNOG! Donald je pitao da li je videla, ona mu odgovorila (VIDEO)
MELANIJA je besprekorno stilizovana – šeširi, štikle, frizura – sve je u skladu sa njenim hladnim i kontrolisanim imidžom
19. 12. 2025. u 19:01
Komentari (0)