SRPSKI TRENERI SJAJNI U EVROKUPU: Beškitaš i London zabeležili pobede

Časlav Vuković

10. 10. 2023. u 22:36

SRPSKI trener Dušan Alimpijević i Petar Božić predvodili su svoje klubove Bešiktaš i London Lajonse do pobede u 2. kolu Evrokupa.

СРПСКИ ТРЕНЕРИ СЈАЈНИ У ЕВРОКУПУ: Бешкиташ и Лондон забележили победе

FOTO: Profimedia

Turski tim je na svom parketu pregazio Prometej sa 92:70 (20:17, 26:17, 22:17, 24:19) i tako upisao drugi trijumf u ovom takmičenju.

Ekipa iz Istanbula je posle 20 minuta košarke praktično rešila pitanje pobednika pošto je imala prednost od 12 razlike - 46:34.

Do kraja su je dodatno uvećali i tako posle Huventuda salvadali i prošlogodišnjeg učesnika polufinala Evrokupa.

Najefikasniji u redovima Bešiktaša bio je Jigit Arslan sa 24 poena, Džona Metijus je dodao 22. Na drugoj strani najviše se istakao Tai Odijase sa 16, pratio ga je Kejleb Agada sa 12.

London Lajonsi koje sa klupe predvodi nekadašnji kapiten i trener Partizana trijumfovali su u gostima protiv Hamburga sa 94:100 (25:25, 20:16, 25:24, 24:35).

Šampion Velike Britanije bio je u zaostatku posle tri četvrtine, ali je u poslednjem kvartalu napad funkcionisao fantastično što pokazuje i broj datih poena - 35. To je bilo dovoljno za preokret i drugu pobedu ovog kluba, pošto je u prvoj rundi savladana Venecija.

London je do pobede predvodio Metju Morgan koji je brojao do 21, dok su Gejb Olaseni i Tarik Filip postigli 18. Kod Hamburga je najbolji bio Aleksander Džijeva sa 28 poena, a Set Hinriks je stao na 16.

I Beškitaš i London imaju po dve pobede u grupi A. Turski tim u narednom kolu dočekuje Cedevita Olimpiju. Tim iz prestonice Engleske ide na noge Prometeju.

BONUS VIDEO: DOČEK ZA PAMĆENjE: Zajedničko uživanje košarkaša Srbije i navijača

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
HAOS U UKRAJINI: Zelenski je doneo odluku koja je šokirala mnoge

HAOS U UKRAJINI: Zelenski je doneo odluku koja je šokirala mnoge

Rusija se, otkako je počeo rat u Ukrajini, nalazi pod brojnim sankcijama, pa i sportskim, te je za Ruse veliki broj tužnih sportskih vesti stizao u vidu međunarodnih ograničenja. Ali, šokantne vesti stigle su i za brojne ukrajinske sportiste. Razlog? Ne ponašaju se dovoljno "pro-ukrajinski". Njih, takve, ali i novu "turu" njihovih ruskih kolega - rešio je da sankcioniše ukraijinski predsednik Volodimir Zelenski. Pritom, pojedini ruski asovi su s oduševljenjem dočekati ovu vest...

22. 04. 2025. u 14:52

Komentari (0)

INTERVJU MILAN RAKITA, GENERALNI DIREKTOR DANUBIUSA: Od zlatnih zrna stvaramo zdravu osnovu svake trpeze