PAO REKORD KOBIJA BRAJANTA: Košarkaš Sakramenta postao najmlađi u istoriji lige koji je uspeo da uradi ovo (VIDEO)

Filip Milošević

17. 12. 2023. u 09:38

Košarkaš Sakramenta Kigan Mari u pobedi ekipe protiv Jute džez 125:104 postao je rekorder franšize sa 12 ubačenih trojki na jednom meču.

ПАО РЕКОРД КОБИЈА БРАЈАНТА: Кошаркаш Сакрамента постао најмлађи у историји лиге који је успео да уради ово (ВИДЕО)

FOTO: EPA

Mlada zvezda Sakramento Kingsa Kigan Marej postao je tek sedmi košarkaš u NBA istoriji koji je na utakmici postigao barem 12 trojki. U pobedi nad Jutom (125:104) zaustavio se na 47 poena, pogodivši 12 šuteva iza linije za tri poena iz samo 15 pokušaja.

Apsolutni rekorder je Klej Tompson sa 14 trojki 2018. godine, a Stef Kari, Zek Lavin i Demijan Lilard najviše su ih ubacili po 13. Tompson je još dvaput, a Kari jedanput imao 12. Prvi igrač koji je ubacio 12 torjki na jednom meču bio je Kobi Brajant još davne 2003. 

Marej je srušio Brajantov rekord kao najmlađi igrač u istoriji s 12 trojki na utakmici. Kobi je imao 24 godine i 137 dana, a šuter Kingsa 23 i 119 dana. 

BONUS VIDEO: POSLE 7 GODINA PENZIJE Ana Ivanović se vratila tenisu - Nadalova sestra poslala poziv

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
SRBIJA UZ ČUDO MOŽE NA SVETSKO PRVENSTVO! Orlovi izgubili od Engleske, a nisu dobili sjajnu vest od Albanaca

SRBIJA UZ ČUDO MOŽE NA SVETSKO PRVENSTVO! "Orlovi" izgubili od Engleske, a nisu dobili sjajnu vest od Albanaca

Fudbalska reprezentacija Srbije nije uspela da pobedi Englesku na Vembliju, pa je usled poraza od 2:0 postalo definitivno poznato da iz svoje kvalifikacione grupe neće otići ni direktno na Svetsko prvenstvo, ni u baraž, što je obezbedila Albanija pobedom u Andori (1:0). Ipak, šansa za "orlove" postoji - i to minimalna - da budu među četiri najbolje ekipe u Ligi nacija koje se nisu kvalifikovale kroz kvalifikacione grupe. Trenutno, ta četiri mesta zauzimaju Vels, Rumunija, Švedska i Severna Irska, a samo srećan splet okolnosti može našu selekciju da "ugura" u tu malu grupu koja "bočnim putem" ide u baraž.

13. 11. 2025. u 22:39 >> 22:40

Komentari (0)

MI SMO USPAVANI DIV, DRUGO MESTO NA TABELI NIJE OPCIJA! Prvo obraćanje novog trenera Partizana od kad je stigao u klub