LOŠE VESTI ZA PARTIZAN: Crno-beli "moraju" da navijaju za Zvezdu, turski derbi je za to kriv
KOŠARKAŠI Efesa pobedili su Fenerbahče u turskom derbiju sa 80:82 (13:16, 23:16, 16:19, 28:31) i tako ozbiljno otežali posao Partizanu.

FOTO: Tanjug
Crno-beli su se nadali da će izabranici Šarunasa Jasikevičijusa savladati velikog rivala i tako im učiniti uslugu u borbi za plej-in. Ipak, kako se to nije desilo ekipa Željka Obradović u poslednjem kolu Evrolige mora da navija za Crvenu zvezdu.
Efes trenutno ima učinak 16-17, a Partizan 15-18, s tim što su Beograđani bolji u međusobnom duelu i u slučaju poraza tima iz Istanbula od crveno-belih, a trijumfa crno-belih protiv Valensije, šampion ABA lige bi otišao dalje.
Nema sumnje da je ekipa Tomislava Mijatovića favorit protiv sastava Janisa Sferopulosa za koji taj meč nema rezultatski značaj.
Što se utakmice u "Ulker Areni" tiče bila je neizvesna od početka do kraja, to najbolje pokazuje činjenica da je najveću prednost imao Efes i to početkom utakmice - 5:13.
Mogao je Fenerbahče ipak da trijumfuje, ali Najdžel Hejs-Dejvis je promašio trojku za pobedu iz velike daljine. Inače, prvaku Evrope iz 2017. godine je ovo tek drugi poraz u Evroligi ove sezone na svom parketu. Izgubili su samo još od Zvezde.
Najefikasniji kod Efesa bio je Vil Klajburn sa 21 poenom, pratio ga je Šejn Larkin sa 15. Na drugoj strani najbolji su bili Skoti Vilbekin sa 17, dok je Marko Gudurić dodao 15.
Podsetimo, tim iz Istanbula u četvrtak od od 19.30 dočekuje crveno-bele. Partizan u petak od 20.30 u "Areni" igra protiv Valensije.
BONUS VIDEO: Košarkašice Mege osvojile Kup pobedom nad Partizanom
Preporučujemo

POZNATA SUDBINA LUKE JOVIĆA? Evo gde bi Srbin trebalo da igra naredne sezone
05. 04. 2024. u 20:48

RUSI ZATEČENI! Ono što su doživeli u Beogradu, i to od Srba, nateralo im suze na oči
05. 04. 2024. u 08:43

TEŠKO JE BEZ BOGDANA, JOKIĆ SE DANAS NEĆE FORSIRATI: Srbija nastavlja prvenstvo bez kapitena
KOŠARKAŠKA reprezentacija Srbije će se u četvrtom kolu grupe "A" sastati sa Češkom.
01. 09. 2025. u 08:00

"ON SE BOGA NE BOJI!" Ukrajina u šoku zbog Ševčenka
Otkako je 2022. počeo rat u Ukrajini, koji Rusija zove "Specijalna vojna operacija", pravo je čudo da ukrajinski sport opstaje i na domaćoj, i na međunarodnoj sceni. Jer, samo živeti u takvim uslovima nije lako, a kamoli trenirati i nadmetati se. Pa opet, iako postoje čak i internacionalni uspesi ukrajinskih sportista, postoje i razdori. Ovo je svedočanstvo o jednom od njih - i u centru pažnje je jedna od istinskih legendi ukrajine, Andrej Ševčenko.
01. 09. 2025. u 15:24

BOŠKO JAKOVLjEVIĆ NAPUSTIO "K1": Evo na koju televiziju prelazi
OMILjENI televizijski voditelj, maneken i stilista do skoro je bio deo televizije "K1"
31. 08. 2025. u 11:33
Komentari (0)