VALENSIJA BOŽIĆA POSLALA NA POZAJMICU: Hrvatski košarkaš ostaje u ACB ligi

HRVATSKI košarkaš Luka Božić odigrao je sjajno poslednje dve sezone u Zadru. To mu je donelo transfer u Valensiju, ali klub iz Španije ga je prosledio na pozajmicu.

ВАЛЕНСИЈА БОЖИЋА ПОСЛАЛА НА ПОЗАЈМИЦУ: Хрватски кошаркаш остаје у АЦБ лиги

FOTO: KK Zadar/Zvonko Kucelin/ABA liga

On je sa članom Evrokupa potpisao dvogodišnji ugovor, ali će narednu sezonu provesti u Ljeidi koja će nastupi u ACB ligi.

Ova odluka Valensije može malo da čudi, s obzirom na to da je Božić dominirao u ABA ligi. U dresu hrvatskog kluba prosečno je beležio 19,8 poena po meču, uz 9,8 skokova i 6,3 asistencije.

Podsetimo, Ljeida će prvu zvaničnu utakmicu u novoj sezoni odigrati protiv Saragose u gostima. Taj meč na programu je 29. septembra.

BONUS VIDEO: EUFORIJA! Kretnja košarkaša na dočeku skoro "nemoguća misija" zbog oduševljenja navijača

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

Komentari (0)

ISPAO SA ROLAN GAROSA, A DAN KASNIJE - JOŠ I OVO: Novak Đoković saznao lošu vest