PEŠIĆ PRED SRBIJA - DANSKA: Da pobedimo i u februaru pružimo šansu drugim igračima
SELEKTOR Srbije Svetislav Pešić obratio se javnosti pred meč protiv Danske u 4. kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.
FOTO: Tanjug/AP
"Orlovi" će u slučaju trijumfa obezbediti plasman na Eurobasket. Iskusni stručnjak veruje u pobedu koja bi mu omogućila da u februarskom prozoru pruži šansu igračima koji su manje igrali.
- Naši rezultati se ne mere po tome da li smo se kvalifikovali, nego jesmo li uzeli medalju ili nismo, mi smo Srbija i s tim se mora živeti, a možda je to i dobro, kada imaš visoke ciljeve, i za nas i za vas, i vi biste voleli da budete deo Svetskog prvenstva i Olimpijskih igara, da možete da putujete i učite i da vidite da i druge zemlje igraju košarku - rekao je Pešić na konferenciji za novinare i dodao:
- Nekad mi se čini kao da mislimo da se samo ovde igra, ali igra se svuda. Finska rasprodata dvorana, svuda pune dvorane za ove kvalifikacije, iako ekipe nisu kompletne. Naravno, uvek je da bi napravio drugi korak moraš prvi da napraviš, da sutra pobedimo utakmicu i da taj februar dočekamo da možemo i drugim igračima da dajemo šansu - zaključio je trofejni trener.
Podsetimo, utakmica Srbija - Danska igra se u nedelju od 20 časova u dvorani "Aleksandar Nikolić".
Bonus video: Nikola Jokić - od dobroćudnog debeljuce, do najboljeg i najplaćenijeg košarkaša na svetu
Preporučujemo
Spektakl u Minhenu: Bajern ima prednost, ali Real nikad ne sme da se otpiše!
Bajern Minhen i Real Madrid odmeriće snage u revanšu četvrtfinala Lige šampiona (21.00), a Bavarci na "Alijanc areni" brane minimalnu prednost iz prvog meča koji je bio jedna od najboljih utakmica ovogodišnjeg izdanja najjačeg klupskog takmičenja.
15. 04. 2026. u 07:15
Drama! Srbija ceo dan strepela da li Crvena zvezda bojkotuje večiti derbi - evo šta se u subotu uveče desilo!
Raspored je bio takav - večiti derbi za kraj ligaškog dela regionalnog šampionata u košarci, ali... To što je raspored govorio "Partizan dočekuje Crvenu zvezdu u nedelju uveče" nije se svidelo Zvezdi. Uopšte.
18. 04. 2026. u 20:05
Tragač iz "potere" se srušio na pod usred emisije: Nastao muk u studiju, vidite reakciju Memedovića (VIDEO)
VODITELj je postavio takmičaru pitanje nakon kojeg je u studiju usledila neočekivano zabavna i zanimljiva situacija.
14. 04. 2026. u 08:09
Komentari (0)