ŠOK U ABA LIGI: Jedan od ključnih igrača napustio FMP u sred sezone
Jedan od najvažnijih košarkaša FMP-a iz Železnika, napustio je ovaj klub i preselio se u Kinu, preneo je klub.
Photo: ABA League j.t.d./Dragana Stjepanović
Matic Rebec napustio je FMP i odlučio da karijeru nastavi u Kini. Klub mu se zahvalio na društvenim mrežama.
- Dosadašnji košarkaš FMP -a Matic Rebec sporazumno je rasknuo ugovo sa klubom i nastavlja karijeru u Kini. Slovenački internacionalac je u drugom mandatu u dresu Pantera bio jedan od lidera ekipe i dao je ogroman doprinos rezultatima. Pored sjajnih individualnih izdanja u ABA ligi i FIBA Ligi Šampiona popularni Reba je bio fantastičan primer mlađim igračima zbog načina na koji je pristupao svakoj utakmici i treningu.
S toga, za klub nije bilo dileme da se igraču koji je ostavio dubok trag u dresu FMP-a izađe u susret, odnosno omogući mu promenu sredine - stoji u saopštenju kluba.
Ove sezone bio je jedan od najboljih košarkaša FMP-a beležeći 17,1 poen po meču uz 2,8 skokova i 3,8 asistencija po utakmici i sjajan indeks korisnosti od 16,8 po susretu.
Bonus video: Nikola Jokić - od dobroćudnog debeljuce, do najboljeg i najplaćenijeg košarkaša na svetu
Preporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
DOŠAO JE I TAJ DAN: Saša Zverev osvaja prvi grend slem u karijeri!
VERUJEMO u nemačkog tenisera koji će od 15 časova imati priliku da na "Filip Šatrijeu" protiv Flavija Kobolija osvoji svoj prvi grend slem u karijeri.
07. 06. 2026. u 07:30
CEO IZRAEL U ŠOKU: Ne može da veruje šta se dešava u Tirani! (VIDEO)
Svetsko prvenstvo u fudbalu "samo što nije", a najnovije vesti - prilično su burne.
06. 06. 2026. u 12:41 >> 17:07
NASTAJE NOVA DRŽAVA? Srpske komšije se ujedinjuju sa susedima - za moćnu državu od 22 miliona duša i 272.200 km²
"UNIONISTIČKI pokret je oduvek postojao i on je i dalje živ unutar našeg društva. Nesumnjivo je da je ova diskusija legitiman deo političkog procesa u zemlji. Ja lično nikada ne bih mogao da glasam protiv ujedinjenja."
02. 06. 2026. u 21:24
Komentari (0)