VELIKO POJAČANJE ZA CEDEVITU: Dobro poznato ABA ligaško ime stiglo u LJubljanu

Танјуг

04. 01. 2025. u 15:14

Srpski košarkaš Danilo Tasić novi je igrač Cedevita Olimpije, saopštio je danas klub iz Ljubljane.

ВЕЛИКО ПОЈАЧАЊЕ ЗА ЦЕДЕВИТУ: Добро познато АБА лигашко име стигло у Љубљану

FOTO: KK FMP/ABA liga

Tasić (31) je sa Cedevitom potpisao ugovor do kraja sezone, a u klub dolazi iz FMP-a.

- Srećan sam što sam se pridružio timu Cedevita Olimpije, dolazim u Ljubljanu sa najvećim mogućim ambicijama uoči nastavka sezone. Verujem da je ekipa dobra i da ima potencijal da ostvari velike rezultate - rekao je Tasić, prenosi klupski sajt.

Srpski košarkaš na 12 mečeva ove sezone u ABA ligi u proseku beležio 13,3 poena, 5,7 skokova i 2,2 asistencije po utakmici.

Tasić je karijeru počeo u Nišu, odakle je prešao u Bukurešt, a potom je igrao za AEK Larnaku, Stal, Voluntari, Pitešti, Levski Sofija, SC Derbi, Borac i FMP.

Cedevita se nalazi na devetom mestu na tabeli ABA lige sa učinkom 7-7, dok je u Evrokupu na četvrtoj poziciji na tabeli grupe B sa sedam pobeda i pet poraza.

Bonus video:  Nikola Jokić - od dobroćudnog debeljuce, do najboljeg i najplaćenijeg košarkaša na svetu

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
DRAMA DOSTIŽE VRHUNAC: Vinisijus i Prestijani u centru pažnje pred revanš, Real brani gol prednosti na Bernabeu

DRAMA DOSTIŽE VRHUNAC: Vinisijus i Prestijani u centru pažnje pred revanš, Real brani gol prednosti na "Bernabeu"

MESTO u osmini finala Lige šampiona biće rešeno u Madridu, gde Real dočekuje Benfiku posle pobede od 1:0 u Lisabonu. Gol odluke u prvom meču postigao je Vinisijus, ali rezultat nije bio jedina tema večeri – duel je obeležio incident i prekid zbog navodnog rasističkog ispada Prestijanija prema Vinisijus, što je dodatno podiglo tenziju pred revanš.

25. 02. 2026. u 06:27

Komentari (0)

SPREMA SE NAJSTRAŠNIJI UDAR? Amerikanci rasporedili avione, svet drhti i čeka rasplet