DANAS ĆE SE SVE ZNATI: Srbija dobija protivnike u kvalifikacijama za Mundobasket
KOŠARKAŠKA reprezentacija Srbije saznaće danas protivnike u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo 2027. godine.

FOTO: Tanjug/AP
Mundobasket će biti održan u Dohi, a ovog utorka od 17.30 "orlovi" će dobiti rivale i znati koji im stoji na putu za plasman na planetarnu smotru.
Od novembra 2025. do marta 2027. igraće se 420 kvalifikacionih utakmica širom sveta, a od 80 ekipa, 32 će se plasirati na završni turnir.
Što se evropskih kvalifikacije tiče, 32 selekcije igraće šest FIBA prozora i na kraju će 12 timova obezbediti mesto na planetarnoj smotri.
Srbija kao jedna od najboljih svetskih reprezentacija je smeštena u prvom šeširu, zajedno sa Nemačkom, Francuskom i Španijom.
Šeširi za kvalifikacije za Mundobasket:
Prvi šešir: Srbija, Nemačka, Francuska, Španija
Drugi šešir: Letonija, Litvanija, Slovenija, Grčka
Treći šešir: Italija, Crna Gora, Poljska, Češka
Četvrti šešir: Finska, Gruzija, Turska, Hrvatska
Peti šešir: Ukrajina, Izrael, Belgija, Bosna i Hercegovina
Šesti šešir: Estonija, Mađarska, Bugarska, Velika Britanija
Sedmi šešir: Švedska, Island, Holandija, Portugal
Osmi šešir: Severna Makedonija, Danska, Slovačka, Kipar
Podsetimo, Srbija na zlato u košarci čeka od 2002. godine kad je poslednji put bila šampion sveta. Na planetarnoj smotri 2023. godine je osvojila srebro, pošto je u finalu izgubila od Nemačke.
BONUS VIDEO: Ovako je Nikola Jokić dočekan na aerodromu "Nikola Tesla" posle Olimpijskih igara
Preporučujemo

PROMENA TERMINA! Evo kada će Nikola Jokić na teren u petom meču Oklahome i Denvera
13. 05. 2025. u 09:38

REPREZENTATIVAC STIŽE U ZVEZDU: Crveno-beli dobijaju neočekivano pojačanje
13. 05. 2025. u 11:15

TEŠKO JE BEZ BOGDANA, JOKIĆ SE DANAS NEĆE FORSIRATI: Srbija nastavlja prvenstvo bez kapitena
KOŠARKAŠKA reprezentacija Srbije će se u četvrtom kolu grupe "A" sastati sa Češkom.
01. 09. 2025. u 08:00

"ON SE BOGA NE BOJI!" Ukrajina u šoku zbog Ševčenka
Otkako je 2022. počeo rat u Ukrajini, koji Rusija zove "Specijalna vojna operacija", pravo je čudo da ukrajinski sport opstaje i na domaćoj, i na međunarodnoj sceni. Jer, samo živeti u takvim uslovima nije lako, a kamoli trenirati i nadmetati se. Pa opet, iako postoje čak i internacionalni uspesi ukrajinskih sportista, postoje i razdori. Ovo je svedočanstvo o jednom od njih - i u centru pažnje je jedna od istinskih legendi ukrajine, Andrej Ševčenko.
01. 09. 2025. u 15:24

BOŠKO JAKOVLjEVIĆ NAPUSTIO "K1": Evo na koju televiziju prelazi
OMILjENI televizijski voditelj, maneken i stilista do skoro je bio deo televizije "K1"
31. 08. 2025. u 11:33
Komentari (0)