LITVANIJA ZAUSTAVILA MARKANENA I FINSKU! Trijumf "bačen" u senku zbog povrede jednog od najboljih
Košarkaška reprezentacija Litvanije savladali su Finsku sa 81:78 u 4. kolu grupe B.
FOTO: EPA
Litvanija se fokusirali u odbrani na samo jednog čoveka - Laurija Markanena. On je do ove utakmice imao prosek od 32 poena, a večeras "samo" 19.
Ostali nisu uspevali da pogode neke otvorene šuteve, pa su tako Litvanci stigli do trijumfa.
Međutim, pred kraj treće četvrtine povredio se Litvaniji plejmejker Rokas Jokubiatis koji igra izvanredan turnir do sada. On je otišao u svlačionicu pod velikim bolovima u nozi, a još uvek se ne zna stepen povrede.
Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Rokas Jokubaitis sa 16 i Marek Blaževič sa 14.
Kod poraženog tima Lauri Markanen i Mikael Jantunen brojali su do 19.
Pored ove dve selekcije u grupi B se nalaze još Velika Britanija, Crna Gora, Nemačka i Švedska.
Bonus video: Nikola Jokić - od dobroćudnog debeljuce, do najboljeg i najplaćenijeg košarkaša na svetu
NOVI TRIPL DABL? Maveriksi su lak plen za Nikolu Jokića
SRBIN je neverovatno otvorio sezonu, a novo dominanto izdanje najboljeg košarkaša sveta očekujemo na večerašnjem susretu Denvera i Dalasa koji se sastaju u "Bol areni" tri sata posle ponoći.
01. 12. 2025. u 12:30
RUSIJA JE ODUŠEVLjENA! Cela država molila zvezdu tenisa da ne ide u Rusiju - ovo je dobila kao odgovor
Otkako je počeo rat u Ukrajini, ili kako to Ruska Federacija zove, "specijalna vojna operacija", Rusija je često izbegavavana od strane Zapada u mnogim aspektima života, ali jedna zvezda tenisa na to ne pristaje.
01. 12. 2025. u 19:38
Komentari (0)