ŠAMAR SRBIJI! "Orlovi" ipak ostaju bez momka koji je zaludeo Amerikance
OVO niko nije želeo da čuje!
FOTO: FIBA.Basketball
Andrej Stojaković je izabrao Grčku, bar tako tvrde iz tamošnjeg saveza. Naime, prvi čovek grčke košarke Vangelis Liolios otkrio je da će sin legendarnog srpskog košarkaša Predraga Peđe Stojakovića, uskoro doneti odluku za koju reprezentaciju će nastupati u budućnosti. A kako stvari trenutno stoje bliži je odluci da izabere domovinu svoje majke Aleke Kamile.
- Videćemo... Stvarno mnogo želimo da pristupi našoj reprezentaciji. Uskoro će se sve znati. Imali smo kontakte i dobili pozitivnu klimu sa te strane", otkrio je prvi čovek Košarkaškog saveza Grčke.
Inače, Andrej Stojaković je sjajnim partijama u dresu Stenforda i Univerziteta Kalifornija privukao ogromnu pažnju košarkaške javnosti u Americi. Vodeći NCAA timovi otimali su se za talentovanog naslednika Peđe Stojakovića, a on je na kraju odlučio da karijeru nastavi u Ilinoisu.
Andrej iza sebe ima sajajnu sezonu, prosečno je beležio 17,9 poena, 4,7 skokova, 1,2 blokade.
Andrej je više puta pominjao da on predstavlja i Srbiju i Grčku, ali to može samo van terena. Kada je teren u pitanju, moraće da se opredeli između majčine Grčke i očeve Srbije i ako je verovati Grcima izabrao je "helene".
Bonus video: Šampioni u fokusu: Hadži Purići i 300 medalja šampiona znanja
Preporučujemo
RAZBIO MEGU, PA DOBIO NAGRADU: Džordan Nvora MVP finala Kupa Radivoja Koraća
21. 02. 2026. u 22:37
ZVEZDA NASTAVILA DOMINACIJU: Crveno-beli pobedili Megu i šesti put u nizu osvojili Kup Radivoja Koraća (FOTO)
21. 02. 2026. u 22:19 >> 22:26
SKANDAL U GRČKOJ! Lesor "na meti" navijača! Bivši igrač Partizana pokrenuo incident!
21. 02. 2026. u 22:25
HAMBURG SE U STILU VRATIO U BUNDESLIGU: Nekadašnji prvak Evrope je daleko od zone ispadanja i ne zna za poraz više od mesec dana
SERIJU od pet vezanih mečeva četa Merlina Polcina pokušaće da produži na "Meva areni" gde je od 20.30 dočekuje Majnc.
20. 02. 2026. u 08:18
SRBIJA RASPAMETILA RUSIJU! Najnoviji potez Srbije završio na naslovnim stranama u Rusiji! Bratska podrška kad je najteže!
RAT u Ukrajini, odnosno "specijalna vojna operacija" kako to Rusija naziva, ponovo je za jednu od sporednih stvari iznedrio i sportski potez. Najnovije vesti na temu "sportske sankcije Rusima" stižu u trenutku kada Rusi sumiraju pomešane utiske o spektaklu zvanom "Zimske olimpijske igre Milano - Kortina 2026", i to zbog sve ružnijih dešavanja vezanim za Paraolimpijske igre koje na istom mestu slede.
21. 02. 2026. u 20:00
"KOSOVO, SRBIJA, USTANITE!" Tramp pozdravio i goste kojih nije bilo u sali
AMERIČKI predsednik Donald Tramp osnovao je Odbor za mir, ali je već na osnivačkom sastanku "Odbora za mir" zapretio ratom. Pretnju iz govora ponovio je i u avionu za Džordžiju. Ozbiljnost pokazuje i premeštanje nosača aviona u istočno Sredozemlje.
21. 02. 2026. u 09:40
Komentari (0)