NAVIJAČI, DOĐITE! Predsednik Košarkaškog saveza Srbije apeluje pred meč sa Turskom
Predsednik Košarkaškog saveza Srbije (KSS) Nebojša Čović pozvao je danas navijače da dođu u što vrećem broju na meč protiv Turske u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo, koje će biti održano 2027. godine u Kataru.
FOTO TANJUG/MILOŠ MILIVOJEVIĆ
Košarkaši Srbije će sutra od 19 časova u dvorani "Aleksandar Nikolić" u Beogradu igrati sa Turskom u meču trećeg kola grupe C prve runde kvalifikacija za plasman na SP 2027.
Selekcija Turske će potom 2. marta od 19 časova u Istanbulu dočekati Srbiju.
"Imali smo dobar start sa pobedama u prva dva meča, naročito jer je tad bio period promena, dolaska novog selektora. FIBA prozori su nezgodni, jer ne možete da okupite najbolju selekciju. Nećemo imati ni Petruševa, ni Gudurića, ni Micića... O NBA da ne pričam. Videćemo da li će se pridružiti Avramović, Dangubić bi trebalo da bude tu na drugoj utakmici. Hoću da pozovem publiku da ih dođe što više i podrži reprezentaciju. Jako nam je važno da se plasiramo na SP, jer ako ne odemo, neće nas biti ni na Olimpijskim igrama", izjavio je Čović za RTS.
On je naglasio da je veoma značajno da su se Nikola Kalinića i Luka Mitrović vratili u nacionalni tim, kao i da će Dušan Ristić stići iz Japana.
"Nemamo mnogo evroligaških igrača, za razliku od Turaka koja dolazi sa sedam ili osam. U njihovoj državi je to postavljeno kao automatizam po principu 'erdoganizma'. Vrlo sam zahvalan i Zvezdi i Partizanu, što će dati igrače", naveo je Čović.
Predsednik KSS je rekao da mora da se napravi domaća profesionalna Liga.
"Osnova toga je jaka domaća liga, osnova za dalji razvoj košarke. Ako ljudi iz košarke to ne shvataju... Možda se desi da kasno shvate, kad već izgubimo poziciju u svetu košarke. Mora da se uspostavi sistem, da se napravi domaća profesionalna liga koju vode klubovi. I po dubini mora da se napravi osnova za pravljenje mladih igrača", istakao je Čović.
U Turskoj je obavezno u učešće u svim reprezentativnim akcijama, dok je u Srbiji drugačije.
"Ne može tako da se funkcioniše. Nekad je moglo. Moramo da gradimo ciglu po ciglu. Pred dolazak Svetislava Pešića kult reprezentacije je bio zdrobljen. Nije ni da se KSS trudio u tom periodu. Postepeno se popravlja, a kultu najviše pomažu rezultati", izjavio je Čović.
"Nekada je reprezentacija bila privilegija i prestiž zaslužen radom. Rezultat reprezentacije je obećavao da ćete imati još bolju karijeru i ugovor. Sad nije tako, jer je i FIBA popustila u postavljanju strukture evropske košarke. Kvalifikacioni prozori ne bude interesovanje, jer nema najjačih timova", dodao je predsednik KŠ.
Čović je izneo očekivanja uoči mečeva sa Turskom.
"Nisam fan turske košarke, moj odnos sa Erginom Atamanom je još od ranije specifičan, ali on radi dobar posao, radi punom snagom i emocijom. Ako pobedimo u Beogradu, gledajući mentalitet, postoji prostor da pobedimo i u Turskoj. Neki porazi vas nekad i uplaše", naveo je Čović.
Košarkaši Srbije su 27. novembra u prvom kolu grupe C u Beogradu savladali Švajcarsku rezultatom 90:86, dok su potom tri dana kasnije u Sarajevu nadigrali selekciju BiH 74:72.
Turska je u prvom kolu na svom terenu pobedilia BiH rezultatom 93:71, a onda je tri dana kasnije u gostima bila bolja od Švajcarske 85:60.
Bonus video: Nikola Jokić - od dobroćudnog debeljuce, do najboljeg i najplaćenijeg košarkaša na svetu
Preporučujemo
ŠTA SE OVO DESILO!? Nikola Jokić očajan, ispisao "crnim slovima" istoriju NBA lige
19. 03. 2026. u 06:21 >> 06:34
KAKAV ŠAMAR DENVERU! Nikola Jokić ovo nije doživeo od novembra 2022. godine (VIDEO)
19. 03. 2026. u 06:01 >> 06:27
LUDNICA U LIGI ŠAMPIONA! Liverpul iskalio sav bes, Srbin strelac u Minhenu, jalova pobeda u Londonu! (VIDEO)
18. 03. 2026. u 22:56 >> 22:57
NOVI PREOKRET NA ENFILDU? Galata brani gol prednosti u "grotlu" čuvenog stadiona
POSLE minimalnog poraza u Istanbulu, Liverpul pred svojim navijačima juri preokret protiv Galatasaraja u revanš utakmici osmine finala Lige šampiona (21.00).
18. 03. 2026. u 07:00
TRAMP SE OVOME NIJE NADAO: Iran naprasno dobio saveznika
Dok traje napad na Iran, koji su započeli SAD i Izrael, ali i odgovor Irana u vidu napada na susedne zemlje koje pomažu tu agresiju, i sport i te kako oseća posledice novonastale situacije. Rat je, kako i ne bi... A najnovije vesti iz sporta tiču se upravao Iranaca i Sjedinjenih Američkih Država, čiji je predsednik Donald Tramp nedavno izjavio da bi Iranu bilo bolje da ne dolazi na Mundijal koji se upravo i u SAD održava ove godine. Pa opet, propisi su jasni, Iranci "moraju u Ameriku", ali... Sada su dobili važnog saveznika u svojoj nameri da Mundijal igraj negde drugde.
18. 03. 2026. u 17:16
"PUTINE, IZAĐI!" Pozvao ruskog predsednika na dvoboj - bizaran video kruži internetom
NEOBIČAN snimak kruži mrežama, a na njemu se vidi mladić koji stoji na Crvenom trgu i izaziva predsednika Rusije Vladimira Putina na dvoboj. Međutim, snimak nije stvaran, već je napravljen uz pomoć veštačke inteligencije, ali sa jasnim ciljem.
18. 03. 2026. u 18:34
Komentari (0)