VELIĆ PRED PARTIZAN: Agresivnom odbranom protiv crno-belih
TRENER košarkaša Cibone Ivan Velić izjavio je da će njegov tim sutra imati težak zadatak protiv Partizana u 7. kolu ABA lige.
Foto: N.Paraušić
Utakmica koja je označena kao derbi kola igra se sutra u Draženovom domu u Zagrebu od u 17 sati.
- Očekuje nas izrazito težak protivnik. Ekipa Partizana je sastavljena za sam vrh ABA lige i Evrokupa. Uz Zvezdu, Budućnost i Cedevitu Olimpiju su najveći favoriti za osvajanje regionalne lige. Ušli su u sezonu dosta slabo, imali su nekoliko neočekivanih poraza i to je rezultiralo smenom trenera. S obzirom na te okolnosti, očekujem agresivan i jak Partizan i naš će cilj biti da odgovorimo fizički na tu agresiju i na njihova tela koja su za veći nivo košarke. Nadam se da uz timsku igru i agresivan pristup, prvenstveno u obrani, možemo igrati otvorenu utakmicu. Oni su u stanju ''opšte mobilizacije'' tako da će biti teško, ali verujem da ćemo moći da odigramo dobru utakmicu i da im pariramo jasno, ako nam se ukaže prilika da ćemo uzeti tu pobedu", rekao je Velić za klupski sajt.
Cibona trenutno u ABA ligi ima dve pobede i četiri poraza, dok crno-beli imaju skor 3-3, a košarkaš Ivan Novačić ističe da njegov tim mora da odigra agresivno protiv gostujuće ekipe.
- Partizan stiže razigran dolaskom novog trenera. Mi moramo pokazati agresivnost više i što više budemo u egalu, imamo veće šanse za pobedu. Oni su u sezonu ušli slabije nego što su očekivali, imaju tek jednu pobedu više od nas i ako nam odbrana bude na nivou, mislim da ćemo imati svoju šansu", rekao je Novačić.
Preporučujemo
FILIPOVSKI OPREZAN PRED CIBONU: Poštujemo protivnika, ali smo maksimalno spremni
13. 11. 2020. u 14:23
PRIMORSKA PREGAŽENA U ZAGREBU: Cibona slavila protiv tima iz Kopra 41 razlike
01. 11. 2020. u 20:09
Crveni đavoli se vraćaju na pobedničku stazu: Lids je arhiviran, vreme je za osvetu Brentfordu za dva prethodna poraza
MANČESTER junajted u ponedeljak uveče na Old Trafordu dočekuje Brentford u meču koji može biti veoma važan u borbi za plasman u Ligu šampiona. Domaćin je trenutno treći na tabeli Premijer lige i nalazi se u odličnoj poziciji pred sam finiš sezone.
27. 04. 2026. u 10:36
Dosad nezabeleženo! Grci masovno počeli da pišu na srpskom jeziku! (FOTO)
Najnovije vesti iz Grčke verovatno iznenađuju i same Grke. Srbija je deo te priče.
29. 04. 2026. u 12:21
Zašto ne treba govoriti "primi moje saučešće"? Otac Predrag otkriva: "Ne budite plitki"
"KADA izjavljujete saučešće ne budite plitki..."
29. 04. 2026. u 12:35
Komentari (0)