FANTASTIČAN MEČ U ČAČKU: Drama do samog kraja, Budućnost u ludom finišu savladala Borac
KOŠARKAŠI Budućnosti pobedili su Borac u Čačku sa 76:72 u 16. kolu ABA lige.
FOTO: KK Borac/Duško Radišić/ABA liga
Sjajan meč smo gledali u gradu košarke. Budućnost je vodila tokom čitave utakmice, ali izabranici Marka Marinovića se nisu predavali i velikom borbenošću u četvrtoj četvrtini uspeli su da odvedu meč u neizvesnu završnicu.
Nije delovalo posle finiša treće četvrtine i vođstva Podgoričana 62:49 da ćemo gledati ludu završnicu, no to se upravo desilo.
Borac je uspeo na 1:45 nakon poena Kočovića sa linije penala da dođe do 69:69, ali su igrači Petra Mijovića imali više koncentracije i zabeležili su pobedu.
Odlučujći koš za goste postigao je Melvin Edžam, pošto je šest sekundi pre kraja pogodio trojku.
Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Džastin Kobs sa 19 poena, Vili Rid je dodao 14. Kod Borca je najbolji Nikola Kočović sa 16 poena, pratio ga je Entoni Smit sa 12.
Budućnost sada ima učinak 11-3, a ekipa iz Čačka 4-9.
Zapratite Novosti sport na Fejsbuku
Preporučujemo
KO ĆE NA MEGDAN BARSI? Madridski velikani ukrštaju koplja u polufinalu Superkupa Španije!
GRADSKI rivali Atletiko Madrid i Real Madrid ponovo će ukrstiti koplja, ovoga puta u polufinalu Superkupa Španije (20.00) koji se i ove godine održava Džedi. Ulog je ogroman, finale protiv Barselone i prilika za prvi trofej u 2026. godini.
08. 01. 2026. u 08:00
AMERIKANCI U ŠOKU: Evo šta je Vladimir Putin upravo uradio
Rusija i Amerika, ali i Francuska, deo su najnovije vesti koja velikom brzinom obilazi planetu.
08. 01. 2026. u 19:35
KAKO IZGLEDA ŽIVOT U NAJHLADNIJEM MESTU NA SVETU? Selo u kojem se automobili ne gase, telefoni ne rade, a deca idu u školu na –50°C
PROSEČNA temperatura u gradu zimi pada na -58 stepeni Celzijusa...
07. 01. 2026. u 18:20
Komentari (0)