RADONJIĆ PRED SPLIT: Moramo da budemo na adekvatnom energetskom nivou kako bismo ostvarili ono što želimo u Splitu
KOŠARKAŠI Crvene zvezde sutra od 21 sata nakon skoro 20-dnevne pauze nastavljaju takmičenje u ABA ligi utakmicom 20. kola protiv ekipe Splita na gostovanju. Očekivanja od ovog meča izneo je trener crveno-belih Dejan Radonjić.

Foto: EPA-EFE/PHILIPP GUELLAND
On je istakao da je potrebno da ekipa bude na adekvatnom energetskom nivou kako bi ostvarila ono što želi u Splitu.
- Ekipa Splita je pokazala da može da bude konkurentna i da pobeđuje i timove sa samog vrha tabele ABA lige. Posle duplog programa prošle nedelje u Evroligi, utakmice su uvek teške, a ne treba zaboraviti da smo mi u takvim okolnostima bili i prošle nedelje kada smo zbog korone takođe imali duplo kolo u elitnom takmičenju. Zato je potrebno da budemo na adekvatnom energetskom nivou kako bismo ostvarili ono što želimo u Splitu. Očekuje nas ekipa sa mnogo iskustva i zato moramo da budemo maksimalno koncentrisani. Svakako raduje postepeni povratak igrača u ekipu - rekao je Radonjić za klupski sajt.
Zvezde trenutno ima skor od 14-2, dok Split ima učinak od šest pobeda i 13 poraza, ali kapiten Branko Lazić smatra da je ekipa Splita vrlo neugodan protivnik.
- Meč sa njima nam dolazi u periodu kada se nalazimo u vrlo teškom ritmu utakmica u Evroligi i sa problemima sa skraćenom rotacijom koje smo više puta naglasili. Zato je svakako dobro što se polako kompletiramo, iako smo svesni da niko od igrača koji se polako vraćaju u tim, neće moći odmah i ekspresno da nam pomognu - naveo je Lazić i dodao:
- Očekujem tešku utakmicu protiv zaista dobre ekipe u međuvremenu pojačane i za odličnog i iskusnog Ukića, koja ima svoj cilj, koja je znala i da pobedi favorite na svom terenu. Uostalom, najbolji podsetnik da moramo da budemo na najvišem nivou u ponedeljak uveče u Splitu je prva utakmica koju smo sa Splitom odigrali u Beogradu i koju smo dobili u dramatičnoj završnici i na jednu loptu - istakao je kapiten Zvezde.
Zapratite Novosti sport na Fejsubku
(Tanjug)
Preporučujemo

PRIPREMA ZA REVANŠ SA LEHOM: Zvezda ima luksuz da odmara nekoliko prvotimaca kako bi bili spremni za novi obračun sa Poljacima
NAJZANIMLjIVIJI meč četvrtog kola Superlige Srbije gledaćemo večeras na "Stadionu Rajko Mitić" gde će od 20 časova koplja ukrstiti Crvena zvezda i TSC.
09. 08. 2025. u 09:17

ALBANCI SIKTE OD BESA: Ne mogu da veruju šta se desilo na utakmici Crvene zvezde u Poljskoj i posle nje
Crvena zvezda i Leh su se sastali u Poznanju u prvom meču 3. kola kvalifikacija za Ligu šampiona, a tom prilikom domaća publika oduševila je celu Srbiju. Zapravo, ne baš celu - jer se jedan deo onih koji žive u južnoj srpskoj pokrajini, Kosovu i Metohiji, razbesneo.
07. 08. 2025. u 19:55

"VREME JE DA SE RAT OKONČA!" Zelenski izneo tri ukrajinska zahteva za dugoročni mir sa Rusijom
UKRAJINSKI predsednik Volodimir Zelenski oglasio se nakon što je dogovoren sastanak Vladimira Putina i Donalda Trampa i otkrio šta su njegovi ciljevi na mirovnim pregovorima.
07. 08. 2025. u 16:00
Komentari (0)