EMOTIVNI DŽORDAN SE SLOMIO: Ne mogu da izbrišem te poruke! Leteći Majkl otkrio poslednju prepisku sa Brajantom
LEGENDARNI Kobi Brajant će u subotu posle nekoliko meseci odlaganja zbog korona virusa, biti i službeno primljen u Kuću slavnih, a njega će na ceremoniji u košarkašku besmrtnost uvesti njegov prethodnik, idol i "veliki brat" Majkl Džordan.

FOTO: EPA
Džordan, koji je bio Kobijev mentor i veliki prijatelj, još čuva poruke na mobilnom telefonu koje mu je nekadašnji košarkaš poslao pre smrti. Kako kaže, ponekad ih pogleda i nema nameru da ih izbriše.
- Mislio sam da ću biti malo nervozan kada budem predstavljao Kobija u Kuću slavnih, ali sam shvatio da ne mogu da budem nervozan jer pokazujem emocije prema nekom koga sam apsolutno voleo - rekao je legendarni košarkaš Bulsa.
Njihov poslednji razgovor bio je 8. decembra 2019. godine, mesec i po dana pre tragedije. Brajant mu se javio kako bi prokomentarisao tekilu koju mu je Džordan poslao.
- Ova tekila je izvrsna, neverovatna - napisao je Kobi misleći na flašu alkoholnog pića koje mu je poslao Džordan radi promocije.
- Hvala ti, brate - odgovorio je Džordan.
- Da, gospodine. Kako porodica? - upitao ga je Kobi.
- Svi su dobro. Tvoji? - upitao je Majkl.
- Sve je dobro - uzvratio je Brajant.

Foto arhiva VN
- Nadam se da ćemo se uskoro videti, treneru Kobi. Srećni praznici - dodao je Džordan, a Kobi odgovorio:
- Srećno i tebi, čoveče. Baš sam sad na klupi, razbijamo, vodimo 45:8 - poslednja je Kobijeva poruka u prepisci, preneo je "Index".
Tačno 11 dana kasnije Brajant je i službeno nominovan za "Kuću slavnih", a 49 dana posle je tragično poginuo.
Džordan je za "ESPN" ispričao da se pre šest meseci čuo sa Vanesom Brajant i da je ona iskazala želju da upravo legendarni košarkaš ne ceremoniji "Kuće slavnih" predstavlja njenog pokojnog muža.
- Kada je Kobi umro, umro je deo mene. Ne znam zašto, ali ne mogu da izbrišem njegove poruke - kazao je Džordan.
Brajant je poginuo 26. januara 2020. godine.
Preporučujemo

JOKIĆ JE NEZAUSTAVLjIV! Zvezda NBA Lige odaje priznanje srpskom košarkašu (FOTO)
09. 05. 2021. u 12:36

SPEKTAKL NA "ENFILDU": Posrnuli Liverpul u panici, Junajted gleda na to kao šansu za veliki povratak!
DVA najveća engleska kluba ukrstiće koplja od 17 časova i 30 minuta na čuvenom stadionu u apsolutnom derbiju osmog kola Premijer lige.
19. 10. 2025. u 07:30

VANREDNO SAOPŠTENjE FUDBALSKOG SAVEZA SRBIJE! Evo šta je bilo sa Draganom Stojkovićem Piksijem
Nakon poraza od Albanije i po povratku reprezentacije iz Andore u Beograd, Izvršni odbor Fudbalskog saveza Srbije na današnjoj sednici u Staroj Pazovi, doneo je odluku o sporazumnom raskidu ugovora sa selektorom A reprezentacije Draganom Stojkovićem, bez ikakvih daljih obaveza FSS prema njemu.
17. 10. 2025. u 16:16

"Danas đavo posebno uživa u tim našim SLAVAMA - ti ljudi su obmanuti!"
OTAC Rafailo Boljević upozorava da mnogi Srbi danas slavom više zavaravaju demone nego što slave Boga. Svetitelj se često izruguje kada se slava pretvori u paganski događaj.
19. 10. 2025. u 10:46
Komentari (0)