FERŠTAPEN OSVOJIO ŠTAJERSKU: Holanđanin prvi od starta do cilja
VOZAČ Red bula Maks Ferštapen pobednik je osm trke šampionata Formule 1 za Veliku nagradu Štajerske.
Foto: EPA-EFE/Nicolas Tucat/POOL
Ovo je bila 14. pobeda Ferštapena u karijeri, a četvrta u sezoni, kojom se učvrstio na čelu najbržeg cirkusa ove sezone.
Ferštapen je kroz cilj prošao sa 35 sekundi prednosti ispred šampiona Luisa Hamiltona, dok je Valteri Botas bio treći. Botas je na kvalifikacijama imao drugo vreme ali je zbog kazne krenuo sa pete startne pozicije.
Najbrži krug ostvario je Hamilton što mu je donelo dodatni bod, ali je Ferštapen uvećao prednost na braniocem titule za šest poena.
Red bul je povećao prednost nad Mercedesom i u konkurenciji konstruktora, pošto je Perez osvojio četvrto mesto i dodatnih 12 bodova.
Peti e bio Lendo Noris u Meklarenu, ispred Ferarijevog dvojca Sajnc-Lekler.
Sledeća trka šampionata F1 voziće se 4. jula na istom mestu, Red bul ringu u Špilbergu, ali ovaj put za Veliku nagradu Austrije.
Preporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
NAJBOLjA UTAKMICA NA MUNDIJALU DO SADA! Urugvaj i Zelenortska Ostrva priredili spektakl za pamćenje!
NESTVARAN smo fudbal gledali ove večeri na "Hard rok stadionu", prava je šteta što je utakmica morala da se završi, na kraju ravnopravnih 2:2.
22. 06. 2026. u 02:07 >> 02:06
"BOŽIJA RUKA" I "GOL VEKA" 40 GODINA KASNIJE: Dan kada je Dijego Armando Maradona postao "božanstvo" (VIDEO)
Dan kada se fudbal promenio. Postoje golovi koji donose trofeje, menjaju karijere, ali je samo jedan promenio istoriju ove igre.
22. 06. 2026. u 12:45 >> 12:45
POREKLO EDINA DžEKA: Rođen u Sarajevu, ali koreni Dijamanta su sa druge strane BiH
U JEDNOM intervjuu za britanske medije opisao je taj period kao vreme preživljavanja, ističući da rat tera decu da mnogo ranije odrastu i suoče se sa životnim lekcijama za koje nisu spremna.
19. 06. 2026. u 07:02
Komentari (0)