DVOSTRUKA POBEDA MEKLARENA U SENCI SUDARA FERSTAPENA I HAMILTONA: Rikardo najbrži u Monci (VIDEO)
POBEDU u trci za Veliku nagradu Italije u Monci odneo je vozač Meklarena Danijel Rikardo, ali je njegov trijumf ostao u senci sudara Maksa Ferstapena i Luisa Hamiltona.
FOTO: AP/Tanjug
Holanđanin i Britanac su zbog toga bili primorani ranije da završe trku i tako omogućili Meklarenu da stignu do dvostruke pobede. Drugo mesto na pobedničkom postolju zauzeo je Lando Noris.
To je prva pobeda jednog vozača Meklarena posle punih devet godina, a prva dvostruka za tim posle 11.
Ipak, teško da bi ovakav ishod trke bio da se Ferstapen i Hamilton nisu sudarili u 26. krugu trke.
Treća pozicija pripala je Valetriju Botasu iz Mercedesa. Četvrti je bio Lekler. Potom su kroz cilj prošli vozači Perez i Sainc koji je na kraju bio šesti.
BONUS VIDEO: SPORTSKI HEROJI KOJI SU DOŠLI U TOKIO DA OSTVARE SVOJE SNOVE
Preporučujemo
ZBOG NEISPRAVNIH ĐONOVA? Diskvalifikovan pobednik Bečkog maratona
12. 09. 2021. u 16:23
UDALA SE MILICA MANDIĆ: Najbolja srpska sportistkinja stala na ludi kamen (FOTO)
12. 09. 2021. u 15:27
NESTVARNI NIKOLA JOKIĆ: Ono što Srbin radi ne može niko drugi na planeti!
NEVEROVATNU sezonu igra najbolji košarkaš današnjice, a novo sjajno izdanje očekujemo na večerašnjem meču Nagetsa i Maveriksa koji se sastaju u "Amerikan erlajns centru" dva sata posle ponoći.
23. 12. 2025. u 14:30
"RUSKA ZASTAVA TAMO MORA DA BUDE!" Vladimir Putin izdao naređenje
Otkako je počeo rat u Ukrajini, ili kako to Ruska Federacija zove "specijalna vojna operacija", Rusija je prošla kroz mnoge međunarodne sankcije, od kojih je veći deo njih i dalje na snazi. Jedna zajednička stvar za one koje se tiču sporta je - zabrana isticanja ruske zastave. A to ruski predsednik Vladimir Putin ne gleda blagonaklono.
24. 12. 2025. u 19:50
"SAD JE TITO ODJEDNOM POBIO JADNE HRVATE..." Vedrana o bivšoj državi: "Sve sam više Jugoslovenka kako vreme odmiče!"
VEDRANA ne bira reči kada govori o vremenu Jugoslavije...
24. 12. 2025. u 09:52
Komentari (0)