SRBIJA BLISTALA U POLJSKOJ: Borci doneli sedam medalja u domovinu!
ODLIČAN početak godine za srpske sportiste. Međunarodni kjokušinkai turnir "Išiban kup" održan je za vikend u poljskom gradu Vroclavu.

FOTO: Kyokošinkai saveza Srbije
Ovaj tradicionalni, a prvi turnir u 2024. godini je okupio oko 350 takmičara u juniorskoj i seniorskoj konkurenciji, a Srbiji je pripalo čak 7 medalja.
- Ništa lepše nego kada godinu počnete sa medaljama. Pripremali smo se jako za ovo takmičenje i vratilo nam se uspesima. Učešće su uz Srbiju uzele i reprezentacije Poljske, Francuske, Austrije, Nemačke, Ukrajine i Slovačke, zaista evropska elita. Sjajne borbe su iza nas. U juniorskoj konkurenciji do zlatnih medalja stigli su juniori Pavle Pavlović, Selena Stanimirović, Mihailo Tešić i Ognjen Garić. Srebro su osvojili Marko Šijan i Vasilije Arsenijević. A u seniorskoj konkurenciji Uroš Ivković pokazao je svu svoju snagu, osvojivši zlato - istakao je Žarko Petković, predsednik Kjokušinkai saveza Srbije.

FOTO: Kyokošinkai saveza Srbije
Ovaj uspeh nije slučajnost. U ovom sportu uspešno se organizuju kampovi po Srbiji.
A Kjokušinkai Beograd organizovao je uz podršku Gradskog sekretarijata za sport i omladinu i pripreme u Crnoj Gori, kao i promocije ovog sporta na Zlatiboru i u nekoliko manjih gradova u Srbiji.

DEBITANT PROTIV JUBILARCA: Leverkuzen ima novog trenera, koliko će mu trebati da počisti nered iza Ten Haga?
NOVI početak u Leverkuzenu označava i novog trenera.
12. 09. 2025. u 07:00

RUSIJA ZGROŽENA HRVATSKOM! Rusi ne mogu da dođu sebi od onog što su Hrvati upravo uradili!
Rusija je, otkako je počeo rat u Ukrajini, doživela mnoge "niske udarce", ali onaj koji joj je Hrvatska upravo nanela - niko u Ruskoj Federaciji nije očekivao.
11. 09. 2025. u 20:00

KRVAVI PIR 2001: Zašto je Nepalski princ pobio celu kraljevsku porodicu?
NISU MU dali da oženi ženu koju je voleo, a onda je počelo da se šuška da će mu oduzeti i pravo na presto.
12. 09. 2025. u 13:24
Komentari (0)