PRVI STRANAC U ISTORIJI: Rukometaši Hrvatske dobili novog selektora
RUKOMETNA reprezentacija Hrvatske dobila je novog selektora - Islanđanina Dagura Sigurdsona.
Foto: Profimedia
On će od strane rukometnog saveza i predsednika Tomislava Grahovca biti predstavljen u četvrtak, prenosi "Večernji list".
Ovog 50-godišnjaka iz Rejkjavika čeka težak zadatak da "kauboje" odvede na Olimpijske igre, koje će biti održane u Parizu 2024. godine.
Reprezentacija Hrvatska će igrati kvalifikacioni turnir u Hanoveru, a rivali će joj biti Nemačka, Austrija i Alžir. Dva tima obezbediće učešće na Olipijskim igre.
Sigurdson je 2016. godine bio najbolji trener sveta, a vodio je upravo Nemačku i Austriju, kada je reprezentativni rukomet u pitanju.
Poslednjih nekoliko godina je sedeo na klupi Japana, kojeg je već odveo na najveću planetarnu smotru, zahvaljujući tituli vicešampiona Azije.
Podsetimo, posle Evropskog prvenstva, Hrvatska je smenila Gorana Perkovca, a Sigurdson će biti prvi stranac na klupi reprezentacije.
Video bonus KLADIONIČARSKE PRIČE: Kako je to sve izgledalo nekada
Preporučujemo
MAJSTORIJA SRBINA U ITALIJI: Uroš Račić postigao gol protiv šampiona Serije A (VIDEO)
28. 02. 2024. u 19:17
ZVEZDA DOŽIVELA TEŽAK UDARAC: Loše vesti za crveno-bele pred izazov u Evroligi
28. 02. 2024. u 19:34
JUČE SMO PROŠLI! Evo TIP tiketa za sredu
PONOVO su naši tipsteri bili na visini zadatka, u ritmu dočekujemo 2026. godinu!
31. 12. 2025. u 07:00
PAO ALEKSANDAR LUKAŠENKO: Ovo je njegova prva reakcija (VIDEO)
Najnovije vesti iz Belorusije su prilično neočekivane.
30. 12. 2025. u 19:58
OVO SU KRILI: Isplivala dugo čuvana tajna Ane i Bastijana
RAZVOD Ane Ivanović i Bastijana Švajnštajgera bila je jedna od glavnih vesti prethodne godine.
02. 01. 2026. u 08:40
Komentari (0)