ODMERAVANJE SNAGA U ČETVRTFINALU EVROKUPA: Vaterpolisti Crvene zvezde izvukli dubrovački Jug
Vaterpolisti Crvene zvezde plasirali su se u četvrtfinale Evrokupa, a današnjim žrebom u Barseloni dodeljen im je Jug iz Dubrovnika za rivala u sledećoj rundi ovog LEN takmičenja.

FOTO: M. Vukadinović
Biće to pravi regionalni derbi, jer su se dva kluba nebrojeno puta sastajala u bivšoj Jugoslaviji, a putevi su im se redovno ukrštali i posle raspada zajedničke države, pa se dva trenera i igrači odlično poznaju.
Crveno-beli su do duela sa hrvatskim sastavom, 2. i 27. aprila, došli eliminacijom mađarskog BVSC-a, pošto su u revanšu u Beogradu nadoknadili gol-razliku iz poraza pretrpljenog u Budimpešti.
Zanimljivo, Crvena zvezda će sa istim protivnikom imati posla i 27. marta, na turniru regionalne Premijer lige u Beogradu, na kom će još učestvovati Novi Beograd, Jadran iz Herceg Novog i njegov imenjak iz Splita.
Bolji iz duela dva bivša prvaka Evrope sastaće se u polufinalu sa Steauom (Rumunija) ili Sabadeljom (Španija), a finalni turnir Evrokupa na programu je 17. i 18. maja.
Prvi meč Crvene zvbezde i Juga igra se na u turističkoj Meki na jadranskoj obali, dok je revanš u prestonici naše zemlje. Ostali parovi su: Savona – Špandau i Vuljagmeni – Primorje.
BONUS VIDEO KLADIONIČARSKE PRIČE: Kako je to sve izgledalo nekada
Preporučujemo

REGIONALNA PREMIJER LIGA: Vaterpoliste Novog Beograda čekaju maratonski mečevi
26. 03. 2024. u 09:19

OSOKOLjENI PARTIZANOVI KLINCI IDU U POLjSKU PO POBEDU: Oleksandrija je očajno odradila pripreme za novu sezonu
PARTIZAN gostuje ukrajinskoj Oleksandriji u okviru drugog pretkola Lige konferencije.
24. 07. 2025. u 10:21

RUSIJA TUGUJE: Poginuo Jevgenij Katunjin
Rat u Ukrajini i dalje privlači ogromnu pažnju širom planete, a najnovije vesti iz onoga što Rusi zovu "Specijalna vojna operacija" rastužile su Rusku Federaciju, naročito tamošnje poklonike sporta.
24. 07. 2025. u 14:30

VELIKE DEVOJKE: Federerove ćerke više nisu male - lepe bliznakinje, vidite na koga liče (FOTO)
PORED njih dve, Rodžer Federer je otac dvojice dečaka - Lea i Lenija.
22. 07. 2025. u 17:19
Komentari (0)