"BITNA JE SVAKA UTAKMICA I DOBRA PRIPREMA PROTIV ŠPANACA": Čutura optimističan pred početak turnira Kupa Karpata
Rukometaši Srbije će od 2. do 6. januara naredne godine nastupiti na Kupu Karpata sa selekcijama Gruzije, Turske i Rumunije.
FOTO: Rukometni savez Srbije
Vršilac dužnosti selektora muške rukometne reprezentacije Srbije Dalibor Čutura rekao je da će nacionalnom timu predstojeći turnir Kup Karpata i prijateljski mečevi sa Mađarskom da posluže kao dobra priprema za duele sa Španijom u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo.
Srbija će posle turnira u Rumuniji odigrati dva prijateljska meča protiv Mađarske. Prvi meč između Srbije i Mađarske na programu je 8. januara u Somboru, a potom će se dve selekcije dva dana kasnije sastati u Segedinu.
- Preuzeo sam juniorsku reprezentaciju i veoma sam zadovoljan svojom ulogom. S obzirom na situaciju u kojoj se našla seniorska reprezentacija, rukovodstvo Saveza smatra da sam ja trenutno najbolje rešenje za ovaj tranzicioni period. Nisam mnogo razmišljao, izazov je veliki, situacija je delikatna, ali mislim da imamo kvaliteta i da ovi momci mog da iznesu teret svega što nas očekuje - rekao je Čutura, prenosi zvanični sajt RSS.
Na spisku reprezentativaca Srbije nalazi se i nekolicina mlađih igrača.
- Sastav koji će nastupati u Rumuniji i protiv Mađara sigurno nije 100 odsto sastav. Nisu tu neki ključni igrači koji će sigurno nositi veliki teret, ali namera je da i mlađi dobiju šansu, oni na koje ćemo računati u budućnosti, ali naravno i da konkurišu za utakmice koje slede u kvalifikacijama. Svi momci koji su sada na spisku, apsolutno su zaslužili poziv i time želimo da im poručimo da se računa na njih i da su u planu. Ima nekoliko igrača koji su još uvek u juniorskoj dobi, a za njih je ovo velika stvar, da zvanično nastupe i debituju za seniorsku selekciju. Upisaće nekoliko nastupa i to će im sigurno značiti u karijeri - dodao je Čutura.
Čutura je istakao da je glavni cilj da se rukometaši Srbije što bolje spreme za duele sa Špancima u okviru kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.
- Veoma su bitne utakmice, nemamo prostora za kiks. Očekuje nas dvomeč sa Španijom, a sve ove aktivnosti pomoći će nam da se za to pripremimo. Moj plan je da već od danas razmišljamo o Špancima. Moram da naglasim da su dve utakmice sa Španijom, u baražu za Svetsko prvenstvo, dokaz da nismo daleko, da smo veoma blizu tim jakim reprezentacijama. Ispali smo smo praktično na jednu loptu i zato smatram da i tek kako imamo čemu da se nadamo - istakao je Čutura.
Čutura je podsetio da dobro poznaje način igre Španije.
- Selektor Španije mi je dve godine bio trener u Leonu, poznati su mi njegovi principi rada i znam kako razmišlja. Mislim da to mogu adekvatno da iskoristim, ubeđen sam da imamo velike šanse. Naročito na prvom meču u Kraljevu, verujem da uz pomoć publike možemo iznenaditi. Mada, ne smatram da bi to bilo iznenađenje, imamo velika imena u timu i realno je očekivati da možemo da trijumfujemo - naveo je vd selektora rukometaša Srbije.
Čutura je sa selekcijom Srbije osvojio srebrnu medalju na EP 2012. godine.
- Nacionalni tim treba da bude prioritet svakog sportiste. Svako ko počinje da se bavi sportom sanja o tome i vrhunac karijere su uspesi sa reprezentacijom. Pozvao sam svakog igrača i sa svima sam porazgovarao pre okupljanja, znaju svi na koga računamo generalno i svi su momci isticali da su maksimalno na raspolaganju, što je pravi stav - rekao je Čutura.
BONUS VIDEO: DA ČUJE CEO SVET: Ovo su srpski olimpijci pevali na brodu tokom otvaranja Olimpijskih igara
Preporučujemo
UKRAJINA JE ZGROŽENA: Ne može da veruje koje sankcije su upravo ukinute Rusiji
25. 12. 2024. u 18:59
"UMRI, ČETNIČE!" Hrvat koga su brutalno vređali u Šibeniku zgrozio Srbiju
25. 12. 2024. u 09:30
Crveni đavoli se vraćaju na pobedničku stazu: Lids je arhiviran, vreme je za osvetu Brentfordu za dva prethodna poraza
MANČESTER junajted u ponedeljak uveče na Old Trafordu dočekuje Brentford u meču koji može biti veoma važan u borbi za plasman u Ligu šampiona. Domaćin je trenutno treći na tabeli Premijer lige i nalazi se u odličnoj poziciji pred sam finiš sezone.
27. 04. 2026. u 10:36
Rusija je zgrožena! Ne može da veruje šta su uradili Turci (VIDEO)
Rusija je, otkako je počeo rat u Ukrajini, ili "Specijalna vojna operacija" kako to zove Ruska Federacija, uglavnom skrajnuta kada se o sportu radi, zbog brojnih međunarodnih sankcija. Ali, sportske vesti koje, u najavi, treba da obraduju Ruse - ponekad ih šokiraju. Kao ova.
30. 04. 2026. u 19:38
Zašto ne treba govoriti "primi moje saučešće"? Otac Predrag otkriva: "Ne budite plitki"
"KADA izjavljujete saučešće ne budite plitki..."
29. 04. 2026. u 12:35
Komentari (0)