KASAPIN IZ HRVATSKE! Ceo svet zgrožen potezom hrvatskog rukometaša (VIDEO)
Rukometaši Danske su četvrti uzastopni put postali šampioni sveta, pošto su u velikom finalu savladali Hrvatsku sa 32:26.
Foto: AP
Meč je obeležio brutalan start Marka Mamića nad Rasmusom Laugeom, kada je Hrvat dobio crveni karton. Igrao se 21. minut utakmice, a Hrvatska je prišla Danskoj na 8:7. Međutim, u tom momentu je za Mamića završen meč. Naime, nakon što je Rasmus Lauge istrčao kontru, hrvatski reprezentativac ga je uhvatio oko vrata – zbog čega je dobio crveni karton. Burno su reagovali danski igrači i krenuli su prema Mamiću, ali se situacija brzo smirila.
Ipak, ostaće upamćen komentar danskog novinara Džonija Vojčeha Kokborga:
- Mamić bi za onaj crveni karton završio 60 dana u našem zatvoru. U očima Balkanaca se videla želja za krvi od prve sekunde. Odmah na početku utakmice smo videli pokušaj ubistva Simona Pitlika. To je trebalo da bude više od isključenja.
Podsećamo, Danska je uspela ono što niko u istoriji nije – da osvoji četiri uzastopna zlata. Hrvatska je osvojila četvrto srebro, a u kolekciji ima jedno zlato iz 2003.
Preporučujemo
GOSPODSKI POTEZ DANACA: Kapiten Hrvatske u suzama, gol za kraj (VIDEO)
02. 02. 2025. u 20:45
"MOGU U PENZIJU": Kapiten Hrvatske u transu posle prolaska u finale
01. 02. 2025. u 20:00
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
SRBIJA - MEKSIKO: Orlovi moraju bolje nego protiv Zelenortskih ostrva
SRBIJA gostuje Meksiku kome će ovo biti poslednja pripremna za predstojeći Mundijal.
04. 06. 2026. u 22:32
I POLICAJCI ZAPANjENI: Neverovatno šta su zaplenili
Ponekad su i pripadnici policije zatečeni onim što pronađu.
04. 06. 2026. u 16:24
NASTAJE NOVA DRŽAVA? Srpske komšije se ujedinjuju sa susedima - za moćnu državu od 22 miliona duša i 272.200 km²
"UNIONISTIČKI pokret je oduvek postojao i on je i dalje živ unutar našeg društva. Nesumnjivo je da je ova diskusija legitiman deo političkog procesa u zemlji. Ja lično nikada ne bih mogao da glasam protiv ujedinjenja."
02. 06. 2026. u 21:24
Komentari (2)