MINISTARKA U PENZIJI: Šta će ubuduće raditi Katarina Tomašević, čuvena golmanka ženske rukometne reprezentacije Srbije?

Slobodan Krstović

16. 04. 2025. u 23:00

ONO što se danima pričalo, danas je i zvanično potvrđeno. Legendarna golmanka ženske rukometne reprezentacije Srbije Katarina Tomašević je saopštila da je završila karijeru. Poslednja utakmica bila je u nedelju, 13.aprila, kada je Srbija zahvaljujući i fenomenalnim Katarinim odbrana u Boru u revanš meču baraža savladala Sloveniju (33:31) i plasirala se na SP od 26. novembra do 14. decembra u Holandiji i Nemačkoj.

МИНИСТАРКА У ПЕНЗИЈИ: Шта ће убудуће радити Катарина Томашевић, чувена голманка женске рукометне репрезентације Србије?

Katarina Tomašević Foto EPA

Zbog fantastičnih odbrana na Svetskom prvenstvu 2013. godine u Beogradu, kada je naša selekcija osvojila srebrnu medalju, dobila je nadimak "ministarka odbrane". Ostalo je i upamćeno da je na tom šampionatu imala najviše odbrana - 99.

Maestralna je bila i u Boru, kada je u drugom poluvremenu za 25 minuta zaustavila devet lopti i pogurala saigračice ka pobedi i svetskom prvenstvu.

 - Nisam neko ko piše tužne priče, a i ne volim oproštaje. Oni su dosadni, a to nisam ja. I nemam razloga da tugujem, već da budem srećna i ponosna što mogu da kažem - došao je kraj! Utakmica u Boru, u dresu reprezentacije Srbije, bila je moja poslednja koju sam odigrala. Punog srca, srećna i nasmejana, a najviše ponosna jer sam bila akter najvažnijeg meča za naš rukomet, odlazim i ostavljam u amanet mlađim generacijama da nastave mojim stopama. Ne, ne da nastave, neka me prestignu, neka budu neke nove Ministarke, jer ova odlazi u zasluženu penziju. Došao je kraj, vreme je da se razilazimo, mada ne zauvek, jer ću samo malo da predahnem i vraćam se, u drugoj ulozi. Ali ponovo sa omiljenim grbom na grudima i radujem se novom početku - preneo je sajt RSS poruku Tomaševićeve

Katarina je svojom pozitivnom energijom i osmehom uvek bila zadužena za dobru atmosferu. Tomaševićeva je ostavili veliki trag gde god je igrala od Slodesa, preko moćne Hipobanke, Esbjerga, Bera Bere, Zaječara, Turingena, Nanta, Ferencvaroša, Dunajvaroši, Sombetheliji, PAOK-a. Osvajala je trofeje prvaka države u Srbiji, Mađarskoj, Nemačkoj i Grčkoj.

Treniraće golmane

KATARINA Tomašević je 6.februara oduvala 41. svećiicu i pored toga imala je motiv da se vrati u reprezentaciju Srbije. Prilikom povratka rečeno je i da će posle baraža postati trener golmana u našoj selekciji. I sama je u više razgovora rekla da već ima iskustvo kao trener, jer je radila u Kini.

Inače, poslednji klub za koji je branila bio je Bekament.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.

07. 12. 2025. u 11:41

Komentari (0)

SLUČAJNO SAM SAZNAO DA IMAM LEUKEMIJU : Bivšem voditelju Pinka život se preko noći okrenuo