IDEMO PO TROFEJ: Vaterpolisti Novog Beograda sa puno otpimizma sutra putuju na Maltu, gde će se odigrati Fajnal-for Lige šampiona
NIKO ne može oduzeti vaterpolistima Novog Beograda nadu da mogu konačno da osvoje Ligu šampiona. Miloš Ćuk i drugovi sutra putuju na Maltu, gde će u petak (19.30) u polufinalu završnog turnira igrati sa Barselonetom, koju predvodi njihov nekadašnji saigrač Alvaro Granados. U drugom polufinalu od 21.00 igraju branilac titule, Ferenvaroš Dušana Mandića i Marselj Andrije Prlainovića. Finale je u nedelju od 21.00.

Foto: N.Paraušić
- Na početku sezone smo pričali da je naš san i najviši cilj da se nađemo u društvu četiri najbolje ekipe u Evropi. Hvala Bogu u tome smo uspeli i imamo pravo da se nadamo da ćemo napraviti korak ili daj bože dva. Težimo trofeju - istakao je na konferenciji za štampu kapiten Miloš Ćuk.
Vođa Novog Beograda ističe da su tokom sezone napredovali kao ekipa, da su se uigrali i da izgledaju mnogo bolje nego u septembru ili oktobru prošle godine:
- Sigurno je da ćemo uraditi sve što je u našoj moći da na Malti budemo pravi, da kako znamo i umemo da u polufinalu pobedimo Barselonetu. Ne idemo na Maltu kao turisti, kao neka grupa koja se zadovoljila plasmanom na F4. Idemo sa ciljem da osvojimo trofej. Tako ćemo se ponašati tamo, tako ćemo igrati, tako ćemo izgledati u polufinalu, daj bože i u finalu u nedelji. Sa takvim stavom putujemo na Maltu - naglasio je Ćuk.
Dvostruki olimpijski šampion smatra da na Fajnal-foru favorita nema
- Ko se snađe bolje u tih sat vremena taj pobeđuje. Uvek slavi onaj koji je bolji, ko se više daje, koje spreman da ide preko svojih granica, ko je agresivniji - podvukao je Ćuk.
SPREMNI ZA IZAZOV
STRATEG Živko Gocić veruje da će za finalni turnir moći da računa na sve igrače.
- Duga sezona je ostavila trag na nama. Ali, očekujemo da će svi biti spremni da igraju. Uostalom imamo 16 igrače, a igraće 13. Za nas je važno što smo trenirali na spoljašnjem bazenu tri, četiri dana, jer je to bitan faktor u pripremama za završni turnir - raportira Gocić.

JUČE SMO PROŠLI! Evo današnjih predloga za igru "GG"
IAKO je ponuda bila veoma slaba, naši tipsteri su uspeli da pogode tri para, istome se nadamo i danas.
07. 10. 2025. u 08:30

CEO TENIS U ŠOKU: Čuvena teniserka ugradila veštačke grudi (FOTO)
Najnovije vesti iz tenisa su prilično neverovatne.
03. 10. 2025. u 19:45

CECA NEUTEŠNA: Halid je bio velika ljudina, nikad nisam čula nešto loše o njemu
PEVAČ Halid Bešlić preminuo je u 72. godini, i rastužio svoje najbliže, obožavaoce, ali i kolege sa estrade.
07. 10. 2025. u 14:43
Komentari (0)