NIKAD UZBUDLJIVIJA FORMULA 1: "Ludilo" najbržeg cirkusa na svetu u Azerbejdžanu, uz udaranja u zidove - čak i favorita!
Vozač Red Bula Maks Ferstapen osvojio je danas pol poziciju za trku koja se vozi u okviru Velike nagrade Azerbejdžana u Formuli 1.
FOTO: Tanjug/AP
Aktuelni svetski prvak je do šeste pol pozicije ove sezone, 46. u karijeri došao vremenom 1.41,117 minuta.
Karlos Sainc iz Vilijamsa bio je drugi sa 0,478 sekundi zaostatka, dok je vozač Rejsing bulsa Lijam Loson završio na trećoj poziciji sa 0,590 sekundi iza Ferstapena.
Vodeći u generalnom plasmanu, Oskar Pjastri iz Meklarena udario je u zid tokom trećeg dela kvalfikacija pa će u sutrašnjoj trci startovati sa devetog mesta, a vozač Ferarija Šarl Lekler je nakon udara u zid završio kvalifikacije i trku će početi sa 10. pozicije.
Trka za Veliku nagradu Azerbejdžana voziće se u nedelju od 13 časova.
Meklaren je prvi u konkurenciji timova sa 617 bodova, drugi je Ferari sa 280, a treći Mercedes sa 260 bodova.
Bonus video: ŠAMPIONI U FOKUSU: Andrej Popović mladi fizičar iz Kikinde
Borba za drugo mesto se zahuktava: Partizan bez kapitena na "Karađorđu"
U nastavku Superlige Srbije fudbaleri Vojvodine će danas u Novom Sadu od 17 časova dočekati Partizan.
22. 04. 2026. u 09:39
Rusija "raznela" Nemice! Prvi put od početka rata u Ukrajini okršaj je bio "bez rukavica"
Otkako je počeo rat u Ukrajini, ili kako to Ruska Federacija zove "specijalna vojna operacija", Rusija je bila na meti mnogobrojnih sankcija. Dobar deo njih se odnosio i, još uvek, odnosi se na sport, ali... Rusi se polako vraćaju i - prvi put su za rivala imali i svoje velike protivnike na međunarodnoj sceni - aNemačka se u tom sportskom okršaju nije dobro provela.
23. 04. 2026. u 13:30
"Potvrđena idiotkinja!" Rus izvređao Melonijevu, Italija uputila protest: "Fašistički ološ, izdala birače"
ITALIJA je uputila oštar protest Rusiji nakon uvredljivih izjava ruskog TV voditelja na račun premijerke Đorđe Meloni, dok joj je predsednik države pružio podršku i osudio skandalozne komentare.
22. 04. 2026. u 08:44
Komentari (0)