VELIKI GUBITAK ZA RUSKI SPORT: Preminuo olimpijski šampion u džudou
LEGENDA ruskog i gruzijskog džudoa David Kakaleišvili preminuo je u 50. godini života. Uzrok smrti još nije objavljen, ali je imao srčane smetnje.
Foto: Printskrin/Twitter
Kakaleišvili je 1992. osvojio zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Barseloni kao predstavnik Zajednice nezavisnih država. Bio je prvi favorit za zlato i u Atlanti 1996, ali je diskvalifikovan jer se nije pojavio na merenju, navodno su on i njegov trener zalutali i završili na pogrešnom mestu.
Od 1993 do 1996. tri puta je bio zlatni na Evropskim šampionatima i jednom bronzani, a sa svetskih smotri ima dva srebra i dve bronze.
Bio je nosilac titula Zaslužni majstor sporta Sovjetskog saveza i Rusije. Ruska džudo federacija uputila je saučešće porodici i prijateljima preminulog, kao i Gruzijskoj džudo federaciji.
Okušao se i u MMA, gde je u tri borbe imao skor 1-2.
Preporučujemo
ZBOG NjEGA JE ZLATAN NAPUSTIO REPREZENTACIJU: Nadam se da će Ibra zaigrati na EP
11. 01. 2021. u 17:21
JUNAJTED JE U NALETU: Fulam dolazi na "Old Traford" u pravom trenutku za "crvene đavole"
Mančester junajted nastavlja snažan uspon pod vođstvom Majkla Karika i u nedelju popodne na "Old Trafordu" dočekuje Fulam, u meču koji može dodatno učvrstiti poziciju „crvenih đavola“ u borbi za Ligu šampiona.
01. 02. 2026. u 07:40
KARLOS ALKARAZ OVO NIJE OČEKIVAO: Evo šta mu je Novak Đoković poslao posle finala Australijan opena 2026!
Najnovije vesti vezane za Australijan open 2026 nisu bile kakve se Srbija nadala, Novak Đoković je izgubio od Karlosa Alkaraza, ali je potom iznenadio Španca kada su se reflektori na Rod Lejver areni ugasili.
01. 02. 2026. u 18:47
"UBIĆU SE, HOROR!" Marija otkrila dugo čuvanu tajnu: "Rođena sam bez..."
"JA ću da se ubijem, znači horor!"
01. 02. 2026. u 09:13
Komentari (0)