"NE MOGU DA SPUSTIM GARD": Španac skovao plan kako srušiti Đokovića
Karlos Alkaraz prokomentarisao je borbu sa Novakom Đokovićem za prvo mesto na ATP listi.
FOTO: Tanjug/AP
Alkaraz je ušao u 2023. kao prvi teniser sveta, ali Đoković ga je prestigao na prvom mestu osvojivši Australijan open.
- Đoković je trenutno najbolji na svetu, kao i jedan od najboljih u istoriji sa Rafaelom Nadalom i Rodžerom Federerom. Sva trojica su dominirala u poslednjih 20 godina. Ne mogu da spustim gard, moram da idem od turnira do turnira ako želim da budem blizu Đokovića na rang-listi, iako je to što jesam već privilegija - rekao je Alkaraz.
Španac je trenutno na turniru u Rio de Žaneiru gde je stigao do četvrtfinala. Tamo će igrati sa srpskim teniserom Dušanom Lajovićem.
Ako osvoji Rio, Alkaraz će u ponedeljak biti poravnat sa Đokovićem po broju bodova na ATP listi, ali će Srbin ostati broj 1.
BONUS VIDEO - PEČAT NAJBOLjEG: Koje rekorde juri Novak Đoković
MILOJEVIĆEVA ZVEZDA NA NAJTEŽEM ISPITU DO SADA: „Crveno-beli“ moraju pronaći način da zaustave perfektnu Bragu!
Braga u četvrtak od 21.00 dočekuje Crvenu zvezdu na stadionu “Municipal de Braga” u okviru trećeg kola Lige Evrope, sa jasnim ciljem – da nastavi stoprocentan niz u Evropi. Dok Portugalci blistaju na međunarodnoj sceni, beogradski crveno-beli u Portugal stižu pod pritiskom, sa samo jednim osvojenim bodom i ozbiljnom potrebom da preokrenu lošu formu van "Marakane".
23. 10. 2025. u 07:00
RUSIJA JE ZAPANjENA: Ne može da veruje šta joj je Poljska upravo uradila!
Rat u Ukrajini, odnosno "specijalna vojna operacija" kako to Rusija naziva, ponovo je za jednu od sporednih stvari iznedrio i sportski potez. Najnovije vesti na temu "sportske sankcije Rusima" nisu tako "bajne i sjajne" po Rusku Federaciju kao nedavne, kada je počelo ukidanje apsolutne zabrane za učešće ruskih ekipa, a i pojedinaca. Naprotiv.
23. 10. 2025. u 14:39
SPAVA PORED VC ŠOLjE BEZ POKLOPCA Haos u zatvoru gde je Sarkozi, viču mu: "Osvetićemo Gadafija!" Poseban tretman za bivšeg predsednika
"SVI zatvorenici prave buku, viču, lupaju po zidovima..."
22. 10. 2025. u 15:32
Komentari (0)