"ĐOKOVIĆ ĆE IGRATI DOK...": Legendarni Britanac o Novakovom kraju karijere

Марко Паунић
Marko Paunić

28. 08. 2023. u 08:51

Bivši engleski teniser i apsolutni ljubimac publike na Vimbldonu (po njemu je nazvano i brdo gde se gledaoci skupljaju da posmatraju mečeve) Tim Henman smatra da će se Novak Đoković povući i otići u penziju samo iz jednog razloga - kada izgubi "glad i želju."

ЂОКОВИЋ ЋЕ ИГРАТИ ДОК...: Легендарни Британац о Новаковом крају каријере

Foto: EPA-EFE/SARAH YENESEL

 Njegova glad i želja su bili jasni, da svi vide. Ako bi se to promenilo, a on nema glad ili želju, verovatno će prestati da igra, ali ne vidim da će se to desiti još nekoliko dobrih godina - rekao je Britanac.

Henman ističe i to da Novaku nije potreban Alkaraz kako bi ostao motivisan.

- Kada govorite o sportisti Đokovićevog stasa, mislim da motivacija nije bila niti će biti problem. Ono što je postigao, i igrači koje je pobedio, te rivalstva koja je imao – apsolutno je neverovatno. Da Alkaraz nije bio tu, mislim da bi Đoković sebi rekao: "Tako je, sada mogu da dominiram, želim da pobeđujem sve više i više i više."Ne mislim da je to slučaj jer je Alkaraz zaista otišao ne veći nivo. Ali način na koji bih zamislio Đokovića da to gleda je: "Pa evo mog sledećeg izazova i želim da dokažem sebi, dokažem Alkarazu i svima ostalima da sam i dalje najbolji."

Da podsetimo, Novak Đoković u noći između ponedeljka i utorka igra svoj prvi meč na Ju-Es openu protiv Aleksandra Milera iz Francuske.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
SRBIJA UZ ČUDO MOŽE NA SVETSKO PRVENSTVO! Orlovi izgubili od Engleske, a nisu dobili sjajnu vest od Albanaca

SRBIJA UZ ČUDO MOŽE NA SVETSKO PRVENSTVO! "Orlovi" izgubili od Engleske, a nisu dobili sjajnu vest od Albanaca

Fudbalska reprezentacija Srbije nije uspela da pobedi Englesku na Vembliju, pa je usled poraza od 2:0 postalo definitivno poznato da iz svoje kvalifikacione grupe neće otići ni direktno na Svetsko prvenstvo, ni u baraž, što je obezbedila Albanija pobedom u Andori (1:0). Ipak, šansa za "orlove" postoji - i to minimalna - da budu među četiri najbolje ekipe u Ligi nacija koje se nisu kvalifikovale kroz kvalifikacione grupe. Trenutno, ta četiri mesta zauzimaju Vels, Rumunija, Švedska i Severna Irska, a samo srećan splet okolnosti može našu selekciju da "ugura" u tu malu grupu koja "bočnim putem" ide u baraž.

13. 11. 2025. u 22:39 >> 22:40

Komentari (0)

Štednja u Unicredit Banci uz kamatnu stopu od čak 3,60%