ALKARAZ NE ODUSTAJE OD PRVOG MESTA: Imam šansu da uskoro opet budem broj jedan
KARLOS Alkaraz učestvuje na turniru u Pekingu na kome nema Novaka Đokovića. Španac smatra da do kraja godine može da prestine na čelu ATP listi srpskog tenisera.

FOTO: Tanjug/AP
Trenutno drugi igrač planete u drugom kolu mastersa u Kini igra protiv Lorenca Musetija i on zna da mu je svaki bod važan u trci sa velikim rivalom.
Ukoliko bi se desilo da momak iz Mursije osvoji Peking prišao bi na 0.035 poena i time smanjio zaostatak za Novakom koji trenutno ima 11.545 poena.
- Mislim da Novak brani neke poene uskoro, u ATP trci ima nekih 700, 800 bodova više. Igrajući na ova dva turnira, dok Novak ne učestvuje, imam priliku da se približim mestu broj jedan. To je značaj ova dva turnira, ako budem dobar u Pekingu i Šangaju, imaću šansu da se uskoro vratim na mesto broj jedan. Ako i ne uspem, nije sve izgubljeno, jer ima još turnira do kraja sezone - rekao je Alkaraz.
Prokomentarisao je i prvi meč u kome je pobedio Nemca Janika Hanfmana sa 6:4, 6:3.
- Osećao sam se veoma dobro. Iako je to bilo prvo kolo, osećao sam se baš dobro, kretao odlično. Zadovoljan sam izdanjem. Bio sam veoma dobar u stvarima u kojim želim da napredujem. Radio sam dosta na servisu, bio dobar na treningu. Nije mi bilo lako jer nisam baš sjajno servirao u prvom setu, imao samo dosta promašaja. Komplikovano je nositi se sa tim, ali sam meč dobro završio - zaključio je 20-godišnji Španac.
Podsetimo, Alkaraz je ove sezone od grend slemova osvojio samo Vimbldon, dok je na preostala tri najveća turnira trijumfovao Novak Đoković.
BONUS VIDEO: Sjajna atmosfera na dočeku košarkaša i Novaka Đokovića
Preporučujemo

PAVLOVIĆ PREDVODNIK NOVE GENERACIJE MILANA: Srpski reprezentativac je jedan od stubova novih "rosonera" Maksa Alegrija
OVOG vikenda počinje Serija A, a mnoge fudbalske fanatike zanima kako će izgledati Milan koji sezonu otvara protiv nojvačije Kremonezea kojeg dočekuje na "San Siru" (20.45).
23. 08. 2025. u 12:20

ALBANCI NE MOGU DA DOĐU SEBI ZBOG SCENE IZ BEOGRADA! Ljuti, da nema kud
Crvena zvezda i Pafos su na Marakani odigrali izuzetno uzbudljivu prvu utakmicu plej-ofa za plasman u Ligu šampiona, a tom prilikom gostujući navijači oduševili su celu Srbiju. Izuzimajući tu jedan deo onih koji žive u južnoj srpskoj pokrajini, Kosovu i Metohiji, ali danas - i Albance u Makedoniji.
21. 08. 2025. u 12:40

Da li je ona najzgodnija voditeljka na RTS-u? Objavila fotke u bikiniju sa plaže
VODITELjKA Dragana Kosjerina privlači pažnju svojim atraktivnim izgledom gde god se pojavi.
22. 08. 2025. u 13:24
Komentari (0)