HAMAD BOLJI OD FILIPA: Srpski dvoboj pripao mlađem
U srpskom duelu u 2. kolu kvalifikacija na Rolan Garosu Hamad Međedović (134. ATP) bio je bolji od povratnika Filipa Krajinovića (761. ATP) rezultatom 7:5, 7:6 (2), posle dva sata žestokog tenisa.

Foto: Goran Čvorović
- Meč je bio naporan, Filip je igrao veoma dobro od početka do kraja. Imao je šanse u oba seta, a ja sam imao malo više sreće na važnijim poenima. Dobro sam i hrabro odigrao u tim trenucima. U završnom kolu igram protiv još jednog Francuza, odlično – izjavio je Međedović za "Novosti" posle pobede.
Njegov protivnik u poslednjem kolu kvalifikacionog turnira biće Žofre Blankano (277. ATP) koji je nošen na krilima domaće publike bio bolji od Hrvata Duja Ajdukovića (21. nosilac u kvalifikacijama) rezultatom 7:5, 6:4.
U izjednačenoj igri između Međedovića i Krajinovića, punoj eksplozivnih udaraca, prvi brejk napravio je Novopazarac, u 11. gemu, taman da odservira za vođstvo u setovima.
Ravnopravna razmena nastavljena je i u 2. setu, a prednost je ovoga puta stekao Filip oduzimanjem servisa Hamadu u ranijoj fazi igre, i poveo sa 4:2, ali je Međedović, po kratkotrajnom pljusku, uzvratio već u sledećem gemu.
Imao je Krajinović tri set-lopte u različitim fazama igre, ali se dvoboj nastavio u taj-brejku u kome je slavio mlađi.
- Filipu želim sve najbolje, on je jako dobar teniser i moj prijatelj. Želim mu da se što pre vrati – poručio je na kraju Hamad.

Foto: Goran Čvorović
Preporučujemo

"VOLIM OVAKVE UTAKMICE!" Marko Gudurić: Ovaj turnir je... najposebniji za mene!
21. 05. 2024. u 19:19

VIMBLDON: Alkaraz ima problema sa miljenikom domaće publike, Sabalenka maršira ka tituli...
REDAKCIJA Tipa vam je sastavila tiket napravljen isključivo od parova sa najprestižnijeg teniskog turnira na svetu.
08. 07. 2025. u 09:30

CRNA GORA I BOSNA U NEVERICI: Njihovi reprezentativci Ivanić i Krunić pevali srpsku himnu "Bože pravde"! (VIDEO)
Crvena zvezda i Zenit iz Sankt Peterburga sastali su se u Rusiji kako bi odigrali u prijateljsku utakmicu, a jedan detalj sa ovog susreta privukao je pažnju i pre prvog sudijskog zvižduka.
29. 06. 2025. u 18:52

"PRONACISTIČKA PROŠLOST, USTAŠKI SIMBOLI" Francuzi o Hrvatskoj posle Tompsona: "Ustaše ubile stotine hiljada Srba, Roma, Hrvata"
FRANCUSKE novine "Le Monde" oštro su kritikovale Hrvatsku posle koncerta Marka Perkovića Tompsona, upozorivši da Hrvatska pokazuje sve veću toleranciju prema pronacističkoj prošlosti iz vremena NDH.
08. 07. 2025. u 17:43
Komentari (0)