ĐOKOVIĆ OPET MAKSIMALAN: Novak u četvrtfinalu Rolan Garosa, Hačanov osetio moć Srbina

Č. V.

05. 10. 2020. u 15:47 >> 18:15

NAJBOLjI teniser sveta Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale Rolan Garosa, pošto je pobedio Karena Hačanova sa 6:4, 6:3, 6:3.

ЂОКОВИЋ ОПЕТ МАКСИМАЛАН: Новак у четвртфиналу Ролан Гароса, Хачанов осетио моћ Србина

Ovo je do sada bio najteži ispit za Srbina na Otvorenom prvenstvu Francuske. Važno je da je naš as slavio maksimalnim rezultatom.

Ipak, nije Đoković bio ubedljiv kao u prethodnim mečevima na turniru. Pokazao je Hačanov zašto je 16. igrač sveta, ali više od osvojenih 10 gemova nije mogao.

Đoković se plasirao u četvrtfinale Rolan Garosa/Foto: EPA-EFE/ IAN LANGSDON

Inače, i na ovom meču je Novak pogodio linijskog sudiju lopticom u glavu, ali prilikom pokušaja riterna. Naravno, igra je odmah bila nastavljena.

Naš as nastavlja pohod na drugom trofeju na Rolan Garosu i 18. grend slem tituli.

Rival Đokoviću u četvrtfinalu biće pobendik meča Pablo Karenjo-Busta - Danijel Altmajer.

TREĆI SET: Đoković - Hačanov 6:4, 6:3, 6:3

6:3 - Kraj meča! Uspeo je Đoković da napravi novi brejk i savlada Hačanova.

5:3 - Potvrdio je Nole brejk i sada ga četiri poena dele od nove pobede na Otvorenom prvenstvu Franvuske u tenisu.

4:3 - Tako je! Ponovo Novak pravi brejk i čini veliki korak ka pobedi i plasmanu u četvrtfinale.

3:3 - Mnogo muka je imao Srbin da dobije šesti gem u trećem delu meča. Ipak, uspeo je da spasi dve brejk lopte i prekine seriju Karena od tri vezana gema.

2:3 - Uspeo je Hačanov da preokrene rezultat u trećem setu i sada je on taj koji ima prednost.

2:2 - Loš gem odigrao je naš as i omogućio Moskovljaninu da se vrati u treći set i neutrališe prednost brejka.

2:1 - Do prvog gema u trećem setu stigao je Hačanov. Rus je tako pekinuo Đokovićemu mini-seriju od tri vezana osvojena gema.

2:0 - Sigurnom igrom je Novak potvrdio prednost stečenu u prošlom gemu.

Novak Đoković/Foto: EPA-EFE/YOAN VALAT

1:0 - Nole dolazi do brejka na samom startu trećeg seta i deluje da je meč polako, ali sigurno blizu kraja.

DRUGI SET: Đoković - Hačanov 6:4, 6:3

6:3 - Ipak je Đoković rešio set u svoju korist. Nije bilo mnogo problema prilikom servisa, Rusu je prepustio samo jedan poen.

5:3 - Velika šansa je propuštena da Novak na servis Hačanova završi drugi deo meča. Naš as je propustio čak četiri set lopte, ali i dalje ima brejk prednosti i priliku da reši taj deo susreta.

5:2 - Važan gem dobio je Đoković. Spasao je prvi teniser sveta četiri brejk lopte i sada ga jedan gem deli od dobijanja drugog seta.

4:2 - Delovalo je da će Srbin doći opet u situaciju da rivalu oduzme servis, ali je greškama omogućio 24-godišnjaku iz Moskve da dobije gem.

4:1 - Brejk je potvrđen i Novaku sada nedostaju dva gema da povede sa 2:0 u setovima.

3:1 - To je to! Prvi do brejka u drugom setu stiže Đoković i sada servira da isti potvrdi.

2:1 - Ponovo je prednost na strani našeg asa. Sa dva odlična servisa je rešio protekli gem.

1:1 - Hačanov je imao problema u svom servis gemu baš kao i Đoković. Ipak, uspeo je da poravna rezultat u drugom setu.

Novak Đoković na meču sa Karenom Hačanovim/Foto: EPA-EFE/ YOAN VALAT

1:0 - Dobio je Novak uvodni gem drugog dela meča. Bilo je malo problema, ali ono što je najbitnije je to da se nije suočio sa brejk loptama.

PRVI SET: Đoković - Hačanov 6:4

6:4 - Nije imao mnogo razloga da se raduje Rus. Novak je opet oduzeo servis rivalu i posle 49 minuta igre došao do prvog seta.

5:4 - Kada je trebalo da završi gem Đoković je odigrao loše. Dozvolio je Rusu da vrati brejk i ostane u prvom setu.

5:3 - Konačno! Uspeo je Nole da dođe do brejka i serviraće za prvi set. Iscrpljujuć je bio ovaj gem, trajao je gotovo 11 minuta.

4:3 - Đoković kada servira nema nikakvih problema. Hačanov nijednom nije bio ni blizu da dođe u situaciju da Srbinu oduzme servis.

3:3 - Veliku priliku propustio je Novak da dođe do brejka. Imao je dve šanse i deluje da je u oba slučaja morao bolje da reaguje. Inače u ovom gemu je viđena najduža razmena do sada u meču (27 udaraca).

3:2 - Izgbuio je Đoković prvi poen na svoj servis, no ni to nije bilo dovoljno Karenu da ozbiljnije zapreti Srbinu.

Novak Đoković/Foto: EPA-EFE/ IAN LANGSDON

2:2 - Istom merom je uzvratio Rus. Za sada su teniseri sigurni kada serviraju i još uvek nismo videli priliku za brejk.

2:1 - Prvi reket sve za sada ne gubi poene kada servira. Još jedan gem sa nulom dobio je Novak.

1:1 - Uspeo je Hačanov da izjednači. Imao je Nole polupriliku (15:30), ali je Rus našao način da dobije gem.

1:0 - Ekspresno je Đoković počeo meč. Servirao je naš as na startu meča i nije dozvolio rivalu da osvoji nijedan poen.