CICIPAS O NOLETU: On je neverovatan, svake godine je sve bolji

Olja Mrkić

03. 03. 2021. u 13:48

POZNATO je da je Rodžer Federer idol Stefanosu Cicipasu, ali grčki teniser imao je samo reči hvale za Novaka Đokovića.

ЦИЦИПАС О НОЛЕТУ: Он је невероватан, сваке године је све бољи

Foto: EPA-EFE/JULIEN DE ROSA

Cicipas se nalazi u Roterdamu gde je drugi nosilac i očekuje ga meč osmine finala protiv Huberta Hrkača.

- Federer je po meni do sada uradio izuzetne stvari. Ne kažem da Novak to nije učinio, ali za mene je Federer oduvek bio idol, neko na kog sam se ugledao dok sam odrastao. Ipak, stvari koje je Novak postigao u poslednjih sedam ili osam godina, to je stvarno nezamislivo. Podigao je letvicu tako visoko, čini se da je svake godine sve bolji. Sve što mogu da uradim je da mu čestitam - kaže grčki teniser.

Bez obzira na to što su igrači "velike trojke" uradili do sada, Cicipas veruje da polako dolazi vreme mlađih igrača.

- Mislim da nova generacija može da napravi nešto slično. Niko pre 15 godina nije očekivao da Federer obori rekord Samprasa od 14 grend slem titula. Teško je predvideti šta će se dogoditi. Mi kao ta nova generacija imamo igrače koji mogu mnogo da ponude tenisu -  zaključio je Cicipas.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
RIJERA POD PRITISKOM: Poraz od Dortmunda mogao bi značiti kraj za španskog stručnjaka

RIJERA POD PRITISKOM: Poraz od Dortmunda mogao bi značiti kraj za španskog stručnjaka

U poslednjem ovosezonskom bundesligaškom meču pred svojim navijačima, Borusija Dortmund će od 20.30 na "Vestfalenu" ugostiti Ajntraht. Tim Nika Kovača ima pet bodova više od Lajpciga na dva kola do kraja i večeras bi mogao zaključati drugo mesto na tabeli, dok Frankfurt još uvek vodi žestoku borbu za mesto koje vodi u Evropu i pozitivan rezultat mu je preko potreban.

08. 05. 2026. u 06:59

Komentari (0)

OGLASILI SE VATERPOLISTI SRBIJE: NJih 11 neće da igra za reprezentaciju posle ostavke selektora