KINEZI POSTAVILI ŽELEZARU NA NOGE: Ponovo počinje sa radom Visoka peć broj 1 u Smederevu
KINESKA železara u Smederevu, posle skoro godinu dana, pokrenuće uskoro proizvodnju i na drugoj Visokoj peći, saopšteno je iz HBIS Srbija.
Foto: J.Ilić
- Kompanija HBIS Group Serbia planira da 16. avgusta 2021. godine pokrene svoju Visoku peć broj 1 u Smederevu, koja je ugašena 5. jula prošle godine zbog pandemije i tada aktuelne situacije na tržištu. U proteklih 11 meseci radila je samo Visoka peć broj 2, što je tada bila dobra strateška odluka, navodi se u saopštenju HBIS-a.
Trenutna situacija na tržištu čelika, kako navode u železari, stvorila je povoljne uslove za pokretanje Visoke peći broj 1, čiji će obim proizvodnje zavisiti od zahteva tržišta.
Preporučujemo
PALANKA I PLANA BEZ NOVOZARAŽENIH: U Smederevu 9 novih slučajeva korona virusa
10. 06. 2021. u 14:24
OSAM DECENIJA OD VELIKE TRAGEDIJE: Promocija knjige o petojulskoj eksploziji u Smederevu
08. 06. 2021. u 15:28
OBELEŽENO 80 GODINA OD VELIKE EKSPLOZIJE: Parastos i polaganje venaca u Smederevu (FOTO)
05. 06. 2021. u 20:26
EKSKLUZIVNO - URANIJUM I TEŠKI METALI OTKRIVENI U TKIVU GENERALA PAVKOVIĆA: Iz italijanske laboratorije stigli rezultati analiza (FOTO)
U TUMORSKOM tkivu generala Nebojše Pavkovića, koje je 15. septembra poslato na analize u specijalizovanu laboratoriju u Italiji, pronađeni su uranijum i teški metali u ekstremno visokim koncentracijama!
29. 11. 2025. u 08:00
OTAC PADAO U NESVEST, HITNA INTERVENISALA NEKOLIKO PUTA Mučne scene na sahrani Ane Radović - Iz porodične kuće je ispratili na večni počinak
DANAS je na Zlatiborskom groblju sahranjena Ana Radović iz Čajetine, koja je poginula u teškoj sabraćajnoj nesreći na magistralnom putu kod Čačka.
28. 11. 2025. u 14:45
ISPLIVAO SNIMAK: Šerif peva - "Smradovi su preko Drine prešli" - a tvrdi da pesmu nikad nije izvodio
BURA oko fotografije i snimka folkera Ace Lukasa sa Naserom Orićem, nekadašnjim komandantom jedinica Armije RBiH u području Srebrenice tokom rata u Bosni i Hercegovini, ne stišava se. I dalje akteri "kafanskog susreta" izazivaju veliku pažnju, a sad je u centru pevač Šerif Konjević, koji je pozvao srpskog pevača da prisustvuje privatnoj proslavi u restoranu u centru Sarajeva, gde je bio pozvan i Naser Orić.
02. 12. 2025. u 12:35
Komentari (0)