SELO DOBILO SAVREMENO KUPALIŠTE: U Bajši kod Bačke Topole otvoren poluolimijski bazen
POVODOM Dana sela u Bajši kod Bačke Topole otvoren je novi olimpijski bazen, koji ne samo što će obogatiti život ovog mesta, nego će se njime proširiti turistička ponuda cele opštine.

Foto: J. L.
Novi bazen je sjajan primer kako se resursi za izgradnju takvih objekata mogu obezbediti iz više izvora-mesnog samodoprinosa, opštinskih fondova i donacije preduzetnika. Kao što sam i više puta naglasio, snažna lokalna samouprava treba da se temelji na snažnim mesnim zajednicama. Ponosno mogu da kažem da je u našoj opštini upravo takva situacija – istakao je Adrian Satmari, predsednik opštine Bačka Topola. – Zahvaljujući obnovljenom bazenu koji u svim pogledima ispunjava zahteve vremena, širi se i turistočka ponuda opštine uz postojeću banju u Pačiru, rekreacioni centar u Staroj Moravici i obalu Bačkotopolskog jezera. Na mestu nekadašnjeg Venusa, gradi se gradski kupališni kompleks, a obala jezera obogaćena je novim sadržajima.
Bazen je izgrađen davne 1956., a njegova obnova počela je 2017. Poluolimpijski bazen je dubok dva metra, dimenzije su 25 puta 33 metara.
Radno vreme bazena je svaki dan od 10 do 19 sati. Ulaznica košta 150 dinara za decu, 250 za odrasle a cena sezonske karte je 4.000 dinara.

RASPOREĐENO 110.000 VOJNIKA, RUSI KREĆU U ZAVRŠNI UDAR NA POKROVSK: "Sa time bi mogli zauzeti srednje veliku evropsku državu"
RUSIJA ne pokazuje znakove povlačenja u ratu protiv Ukrajine. Naprotiv, Moskva je pojačala dalekometne udare na ukrajinske gradove i napade duž cele linije fronta. Vojni stručnjaci ističu da je ruska strana usvojila nove taktike, oslanjajući se na masovnu upotrebu dronova i malih diverzantskih jedinica, piše The New York Times.
10. 08. 2025. u 20:18

EVO KO JE TROSTRUKI UBICA IZ GNjILANA: Bio u društvu sa Kurtijem, Osmanijevom i Haradinajem
TRI osobe su ubijene, a nekoliko je ranjeno u pucnjavi koja se dogodila danas u Gnjilanu, dok je osumnjičeni napadač u bekstvu, prenela je Koha. Bolnica u Gnjilanu saopštila je da je na licu mesta konstatovana jedna smrt, a da su dve osobe prebačene u Urgentni centar bez znakova života.
10. 08. 2025. u 18:11

Ovako izgleda kuća Milana Borjana koja je demolirana: Lopov odneo i snimač video nadzora (FOTO)
"HVALA policiji grada Beograda na brzoj reakciji i sjajnom odnosu prema poslu."
11. 08. 2025. u 09:52
Komentari (0)