SRAMNE SCENE U PLANDIŠTU: Zbog bezobrazluka jednom nedeljno izbije haos - "Ve-ce šolja nije kanta!"
ZBOG nesavesnih građana, koji u kanalizaciju bacaju vlažne maramice, zaštitne maske, najlon kese, pa čak i delove odeće, zavese, peškire i krpe za brisanje podova, u Plandištu svake sedmice bar po jednom dolazi do zastoja u radu pumpi na crpnim stanicama i prečistaču otpadnih voda.
Foto J. J. Baljak
Zato je lokalno komunalno preduzeće pokrenulo akciju "Ve-ce šolja nije kanta za otpatke", ne bi li promenilo svest sugrađana.
Najkritičnije je u delu Plandišta kod fudbalskog stadiona. Radnici JP "Polet" su samo u toku prošle sedmice, po pozivu stanovnika tog kraja, čak tri puta morali da čiste pumpu tamošnje crpne stanice, jer je bila zapušena vlažnim maramica.
- Prilikom svake intervencije, samo se molimo da se elektromotor na pumpama ne pokvari usled velikog opterećenja, jer njegova popravka košta oko 250.000 dinara. O popravci pumpi na prečistaču da i ne govorim. Ti vanredni troškovi zaista su veliki, što bi, uz očuvanje životne sredine, trebalo da bude glavni razlog da građani promene loše navike - ističe Milorad Stojilkovski, šef službe za komunalne delatnosti u "Poletu".
FLAJERI
- NAPRAVILI smo flajere upozorenja, na kojima piše šta sve ne sme da se baca u ve-ce šolju, jer je ovaj broj intervencija postao zabrinjavajući - poručuje direktor "Poleta" Miroslav Petrović.
- Najveći problem predstavljaju nam vlažne maramice. Nalazili smo i štapiće za uši, dresove, čarape, pa i crevo za zalivanje vode.
Preporučujemo
Akcija za Hanu iz Mokrina: Kikindski srednjoškolci ponovo iskazali humanost (Foto)
17. 04. 2026. u 20:57
Štedi gas i struju, a deli višak: Niš prvi grad u Srbiji sa "zelenom toplanom"
17. 04. 2026. u 17:57
Umrla hrvatska političarka (39): Poznata po sramnim izjavama o Srbima
BIVŠA gradska odbornica Rijeke Ivona Milinović iznenada je preminula sinoć u Rijeci u 39. godini. Vest o njenoj smrti objavljena je na Fejsbuk grupi Riječka enciklopedija, a potvrdio ju je portal Hrvatski glasnik sa kojim je Milinović sarađivala, kao i Novi list.
17. 04. 2026. u 13:13
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
Tragač iz "potere" se srušio na pod usred emisije: Nastao muk u studiju, vidite reakciju Memedovića (VIDEO)
VODITELj je postavio takmičaru pitanje nakon kojeg je u studiju usledila neočekivano zabavna i zanimljiva situacija.
14. 04. 2026. u 08:09
Komentari (0)