GORE ŠUME U ZAPADNOJ SRBIJI: Požari izbili na vrletima, visoka temperatura i vetar prave problem vatrogascima
OKO desetak hektara čamove šume i niskog rastinja od petka je u plamenu, u vrletima Rutoša, sela kod Nove Varoši.

Foto A. Rovčanin
Vatrogasne jedinice nalaze se na terenu, i pokušavaju da stave požar pod kontrolu. Pored visoke temperature, dodatni problem vatrogascima pretstavlja nepristupačan teren.
Gotovo u isto vreme kada je izbio požar u Rutošima, buknulo je i na Crnom vrhu na pribojskoj teritoriji.
Vatrena stihija i tu guta četinarsku šumu, a kako se radi o nenaseljenom području opasnosti po ljudske živote nema. Pribojskim vatrogascima u pomoć su pritekle kolege iz Prijepolja i Užica.
Preporučujemo

ŠUMSKI POŽAR PRETI MANASTIRU UVAC: Gori 100 hektara borove šume vetar raspiruje vatru
14. 07. 2021. u 12:22

ŠUMSKI POŽAR KOD ČAJETINE: Vatrena stihija izbila na dva mesta, gust dim se širi selom
25. 06. 2021. u 18:25

GORI ZAPAD AMERIKE: Požari besne u 10 država, ugroženo elektrosnabdevanje
13. 07. 2021. u 12:59

RUSKI AMBASADOR: Ako NATO to uradi, izbiće rat
AKO NATO obori ruski avion, to će značiti vojni sukob, izjavio je ambasador Rusije u Parizu Aleksej Meškov.
25. 09. 2025. u 16:04

RUSI NAPALI SEVERNO OD KIJEVA: Desetine hiljada ljudi bez struje i vode, Ukrajinci besni zbog nedostatka odbrane
RUSKI dronovi gađali su u četvrtak, 25. septembra, ključnu infrastrukturu u gradovima Černigov i Nižin na severu Ukrajine, ostavivši desetine hiljada stanovnika bez struje i vode.
25. 09. 2025. u 16:56

ŠOKANTNI DETALjI UBISTVA HRVATSKOG POLITIČARA Zakucali se u njega kolima, pa ga izrešetali - smrt nasred puta i trojica uhapšenih (VIDEO)
"USLEDILA je brza intervencija policije tokom koje je pronađen 33-godišnjak, nakon čega su uhvaćene još dve osobe."
24. 09. 2025. u 13:56
Komentari (0)