SLOBODNA VAKCINACIJA U PARAĆINU: Imunizacija bez poziva i dalje je moguća cepivima „fajzer“ i „sinofarm“
Nakon što je vakcinalni punkt iz paraćinske sportske hale „7. jul“ premešten u Dom zdravlja, medicinska ekipa i dalje je svakodnevno na raspolaganju građanima koji treba da prime drugu dozu cepiva ili dolaze da se vakcinišu bez prethodnog zakazivanja.

Foto: Z.Rašić
U oba slučaja dostupne su kineska i američka vakcina, a broj imunizovanih raste sporo, ali svakodnevno. Prema poslednjem izveštaju Doma zdravlja, zaključno sa 13. julom u 20 sati prvu dozu neke od vakcina primilo je 16.502 građanina, dok su kompletno imunizovane 15.802 osobe.
Da je vakcinacija neophodna, potvrđuju i poslednje korona-brojke iz Paraćina. U kovid-ambulanti u ponedeljak je urađeno 45 antigenskih testova od kojih je pet bilo pozitivno, kao i jedan PCR test, tako da je prekjuče potvrđeno još šest novih infekcija kovidom 19.

DOGOVORENO PRIMIRJE IRANA I IZRAELA: Tramp - Kraj rata; Bombe SAD nisu uništile nuklearna postrojenja? (FOTO/VIDEO)
RAT Izraela i Irana - 11. dan.
23. 06. 2025. u 08:17 >> 00:53

HAMNEI PREVARIO TRAMPA: Amerika gađala prazno nuklearno postrojenje?
VISOKI iranski izvori rekli su Reutersu da je većina visoko obogaćenog uranijuma na lokaciji Fordo uklonjena pre američkog napada.
22. 06. 2025. u 10:37

SLIKA IZ SRBIJE KOJA SLAMA SRCE: Tragičan razlog zašto roda 2 dana ne napušta zgarište - izgorelo 2 hektara žita
SVAKE godine, uprkos molbama i apelima, veliki broj ljudi pali strljiku i na taj način dolazi do požara u kojima stradaju tuđi usevi, ali nažalost i životi nevinih bića.
27. 06. 2025. u 16:50
Komentari (0)