ODŠTETA 900.000 DINARA: Lovočuvari pronašli tri srneća grla u Korenici - vlasnik domaćinstva odavno sumnjičen da se bavi krivolovom
KAKO „Novosti“ saznaju lovočuvari Lovačkog društva „Gučevo“ u Loznici, posle dužeg osmatranja i praćena, pronašli su tri srneća grla u domaćinstvu M. A. u Korenici, koji je odavno sumnjičen da se bavi krivolovom.

Foto: V. Mitrić
Akcija je sprovedena uz „blagoslov“ i brzu intervnciju policije i OJT Loznica i službenika LD „Gučevo“, pa je procesuiranje osumnjičenog u toku.
Pravilnikom o visini naknade štete za bespravno ulovljenu divljač predviđeno je obavezno plaćanje 300 hiljada dinara po divljači. U ovom slučaju reč je o iznosu od 900 hiljada dinara.
- U samom smo vrhu, po broju srneće divljači, ne samo u Srbiji, već i u regionu - kaže Vasić.
- Uobičajena je pojava da se vidi po nekoliko srna kako opušteno hodaju po poljima, pa i blizu kuća. Umesto da podrže tu blagodet, neki postavljaju čeke i hvataju divljač. E, to neće moći. To je već stari problem u lovištu „Jadar“, koji uspešno rešavamo. Planiramo da postavimo kamere i noćne kontrole u lovištu.
Oni koji postvaljaju zamke životinjama, prodaju meso divljači na crnom tržištu, gde za kilogram traže i do 2000 dinara.

ŠOK OTKRIĆE, EVO KO VODI OBOJENU REVOLUCIJU U SRBIJI! Vučićević razotkrio blokadersko-kriminalnu hobotnicu, u sve umešan rektor Đokić!
GLAVNI urednik Informer TV Dragan J. Vučićević otkrio je šokantne podatke o medijsko-političkoj, blokaderskoj kriminalnoj hobotnici koja se krije iza pokušaja izazivanja građanskog rata u Srbiji.
20. 07. 2025. u 15:05

ŠOK PRIZOR NA EVZONIJU: Čovek stigao na granicu u ovo vreme, nema žive duše! Evo kada da krenete put Grčke
LETNjI odmor za mnoge građane Srbije i regiona započinje u beskrajnom redu na graničnom prelazu Evzoni, na ulazu iz Severne Makedonije u Grčku.
20. 07. 2025. u 11:15

Naučnici ajkulama spustili mrtvu kravu na 1.629 metara dubine - nisu mogli da veruju šta su ribe uradile (VIDEO)
"TO POKAZUJE strategiju preživljavanja kod vrsta koje se ne hrane usamljeno."
14. 07. 2025. u 13:06
Komentari (0)