POŠUMLJAVANJE HISARA I SPOMEN PARKA: Akcija lokalne samouprave i nadležnog ministarstva
NA brdu Hisar, iznad grada na Veternici, i u Spomen parku posađeno je 280 stabala raznih vrsta drveća. Radi se o zajedničkoj akciji lokalne samouprave i nadležnog ministarstva, a projekat je vredan skoro 1,5 miliona dinara.
Foto: GU Leskovac
Većinu novca obezbedilo je Ministarstvo za zaštitu životne sredine dok učešće lokalne samouprave iznosi 300 hiljade dinara. Posađene su sadnice hrasta kitnjaka, graba, lipe, javora kao i crnog i belog bora.
- Prošle godine zasadili smo 180, a sada 280 stabala autohtonih vrsta. Pošumili smo jednu lokaciju u Sat Mahali na kojoj se stalno formirala deponija, a sadnja je značajna i zbog erozija i poboljšanja kvaliteta vazduha. Hisar predstavlja pluća Leskovca, pa je značaj ove akcije još veći – kazao je Slađan Đikić, šef gradskog Odeljenja za zaštitu životne sredine.
Leskovac je za jesenju sadnju skoro 200 stabala lišćara i dekorativnog šiblja iz svog budžeta izdvojio 2,5 miliona dinara, a u poslednjih devet godina posađeno je 7.300 stabala lišćara i četinara i oko 3.000 komada dekorativnog četinarskog i lišćarskog šiblja.
Preporučujemo
ZBOG KVARA NA GLAVNOM DOVODU: I danas problem sa vodosnabdevanjem Paraćina i Ćuprije
21. 01. 2026. u 16:42
"VI STE ČOVEK U OČAJNOM POLOŽAJU" Orban uputio brutalnu poruku Zelenskom: Svako će dobiti ono što zaslužuje
MAĐARSKI premijer Viktor Orban uputio je poruku ukrajinskom predsedniku Vladimiru Zelenskom na društvenoj mreži Iks u kojoj navodi da mu se čini da "nećemo moći da dođemo do razumevanja".
22. 01. 2026. u 17:27
TRAMP SAOPŠTIO UDARNU VEST O GRENLANDU U DAVOSU
PREDSEDNIK SAD Donald Tramp rekao je da neće koristiti silu protiv Grenlanda.
21. 01. 2026. u 15:13
KOLINDA SKOČILA U LEDENO MORE: "Vidi se da iz aviona da je AI" - mnogi ne veruju njenom snimku sa Antartika (VIDEO)
BIVŠA predsednica Hrvatske Kolinda Grabar-Kitarović skočila je u ledeno more na Antartiku, a snimak tog skoka objavila je na svom nalogu na društvenoj mreži Instagram.
22. 01. 2026. u 10:10
Komentari (0)