RAČUNARI ZA 15 ŠKOLA: Donacija Ministarsva prosvete kraljevačkim obrazovnim ustanovama
U PRISUSTVU čelnika lokalne samouprave i Školske uprave, u MTŠ „14. oktobar“ u Kraljevu upriličena je podela računara i štampača iz donacije Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja.
G.Šljivić
Ukupno 358 računara i 23 štampača koji će doprineti nastavku digitalizacije i ujedno pomoći obrazovnim ustanovama u kontinuiranom unapređenju nastave, ovom prilikom dobilo je 15 ovdašnjih osnovnih i srednjih škola.
G.Šljivić
- Donaciju su dobile četiri srednje i 11 osnovnih škola, a prioritet su bile obrazovne ustanove na seoskom području što će omogućiti pojačavanje informatičke pismenosti u tim sredinama – naglasila je Bojana Marinković, rukovodilac Školske uprave. - Škole nisu imale finansijskih mogućnosti da se informatički opreme kako treba, pa su dva ili tri učenika koristili jedan računar, a sada će jedan računar koristiti jedan đak.
Ističući važnost ovog projekta koji sprovodi Ministarstvo prosvete, ona je najavila da će tokom njegovog nastavka biti obuhvaćeno još više obrazovnih ustanova kraljevačkog kraja.
Preporučujemo
PRIORITET - ZATVORENI BAZEN Izabrano novo rukovodstvo Vaterpolo kluba Kraljevo
30. 11. 2021. u 10:57
TRAMP ŠOKIRAN I OGORČEN ZBOG NAPADA NA PUTINOVU REZIDENCIJU: Detalji razgovora američkog i ruskog predsednika
AMERIČKI predsednik Donald Tramp bio je šokiran i ogorčen pokušajem Kijeva da izvede napad na državnu rezidenciju predsednika Rusije Vladimira Putina, izjavio je pomoćnik predsednika Ruske Federacije Jurij Ušakov.
29. 12. 2025. u 17:38
RUSI ĆE NAPASTI EU MNOGO RANIJE: Veliko upozorenje iz Ukrajine, poznata godina i glavna meta
RUSIJA je pomerila svoje planove za direktnu agresiju sa 2030. na 2027. godinu, a Evropa je sve glasnija o riziku od direktnog sukoba, u kojem bi se baltičke države mogle naći pod okupacijom.
20. 12. 2025. u 09:41
ZELENSKI: Spreman sam na susret sa Putinom - postoji jedan uslov
UKRAJINSKI predsednik Volodimir Zelenski izjavio je danas da je spreman da se sastane sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom u bilo kom formatu, ali da je za to potrebno da se ''reči i dela'' ruskog lidera podudaraju.
29. 12. 2025. u 13:08
Komentari (0)