SRPSKA ATINA DOBIJA JOŠ JEDAN SIMBOL: Miloš Vučević o novom mostu preko Dunava (VIDEO)
NOVI most preko Dunava biće ne samo arhitektonski biser i moderni simbol Srpske Atine, već će njegova uloga doprineti redefinisanju načina na koji će Novi Sad i njegovi stanovnici živeti i funkcionisati narednih decenija, pretvarajući sremsku stranu našeg grada u glavnu rezidencijalnu oblast sa izuzetnom perspektivom, dok će bačka strana ostati onaj "stari" Novi Sad, ali i privredno-industrijski ambijent, istakao je gradonačelnik Novog Sada Miloš Vučević.
Foto Ž. Knežević
- Novi Most preko Dunava povezaće Bulevar Evrope sa državnim putem IIA-119 i dalje sa Rumom, sastojaće se od glavnog gradskog puta dužine skoro 1,4 km i sporedne trase, sa 5 saobraćajnih petlji i "draguljem" u vidu 880 metara dugim mostom sa 4 trake za vozila i odvojenim pešačko-biciklističkim delom. Most će se svojim dizajnom i belom bojom potpuno uklopiti u postojeće okruženje i biće vizuelno spektakularan. Novosađani, za samo deceniju i po naš grad će se izmeniti kao što se nije promenio zadnjih 50 godina, našoj deci ostavićemo jedan bolji, funkcionalniji i razvijeni grad, ostavićemo im jedan Novi Sad koji će zaista biti državni i regionalni centar, mesto izazova, uspeha i napretka. Za takav Novi Sad se borimo bez predaha i predaje. Velike stvari su pred svima nama! - napisao je Vučević na Instagramu.
Preporučujemo
KOMIČNI „ŠEĆER“ U APRILU NA SCENI: Kikindsko pozorište priprema premijeru
02. 04. 2026. u 19:00
NASTAVLjENI RADOVI U STRELIŠTU: Bageri ponovo kopaju kanalizaciju (FOTO)
02. 04. 2026. u 18:12
TRAMP ZAPRETIO UKRAJINI I EU: Nema ništa od oružja ako se vaši evropski saveznici ne pridruže deblokadi Ormuskog moreuza
AMERIČKI predsednik Donald Tramp zapretio je da će SAD prekinuti da snabdevaju oružjem Ukrajinu ukoliko evropski saveznici odbiju da se pridruže "koaliciji voljnih" za deblokadu Ormuskog moreuza, javlja danas Fajnenšel tajms, pozivajući se na izvore.
01. 04. 2026. u 22:03
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
VILIJAM MONTGOMERI: "Kad smo bombardovali Srbiju, nismo imali dozvolu za prelet preko Hrvatske - Tuđman nije znao! Podela KiM jedini izlaz"
NEDAVNO je obeležena 27. godišnjica od početka NATO agresije na Saveznu Republiku Jugoslaviju.
30. 03. 2026. u 20:11
Komentari (0)